אושרת קוטלר במהדורת החדשות: "שולחים את הילדים לצבא ומקבלים אותם חיות אדם"

מגישת רשת 13 אמרה את הדברים בעקבות כתבה שעסקה בהתעללות בגדוד נצח יהודה בצה"ל. בהמשך המהדורה סייגה את דבריה, אך לא חזרה בה. נתניהו: "הדברים ראויים לכל גינוי"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אושרת קוטלר
איתי שטרן
איתי שטרן

אושרת קוטלר, מגישת מהדורת החדשות של רשת 13, ספגה ביקורות רבות בגלל אמירתה הערב (שבת) בשידור כי "שולחים ילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם חיות אדם. זו התוצאה של הכיבוש". דבריה של קוטלר נאמרו בתגובה לכתבה ובה תוארו התעללויות של חיילים בגדוד נצח יהודה בצה"ל בעצורים פלסטינים כנקמה על מות חבריהם.

דבריה של קוטלר הצליחו לעורר את זעמו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "גאה בחיילי צה"ל ואוהב אותם מאוד", כתב בטוויטר. "דבריה של אושרת קוטלר ראויים לכל גינוי". שר החינוך, נפתלי בנט, כתב: "אושרת, התבלבלת. חיילי צה"ל מוסרים את נפשם כדי שאת תוכלי לישון בשקט. חיות אדם הם אלה המחבלים שרוצחים ילדים במיטתם, נערה שהולכת לטיול או משפחה שלמה שנוסעת בכביש. חיילי צה"ל הם העוצמה שלנו. הילדים שלנו. תתנצלי".

חברת הכנסת ויו"ר מרצ, תמר זנדברג, כתבה: "כמה עלובה ועם זאת צפויה ההתנפלות על הדברים צודקים של קוטלר? לא רוצים מציאות של כיבוש ואלימות? צריך לשנות אותה. לעצום עיניים ואז להתלהם על השליח, זה לא הפתרון". ארגון "שלום עכשיו" התייצב לצד קוטלר וצייץ הערב: "מותר ורצוי להסתכל במראה לפעמים ולהודות ביושר בנזקי הכיבוש. אז כשהימין מסלף ומסית וכשחברי כנסת רצים להתקרנף, ראוי לתת במה לדבריה האמיצים של אושרת קוטלר".

קוטלר, שהבינה תוך כדי שידור כי דבריה חוללו מהומה, אמרה בהמשך המהדורה: "אני מבקשת להדגיש: ילדיי שלי וגם חבריהם, כולם לוחמים קרביים בשטחים. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי אותם חיילים שהשליטה שלנו על הפלסטינים, הביאו אותם לפגוע בחפים מפשע. מי שבאמת הקשיב לדברי ולא רץ להתלהם עלי ברשת הבין שאני בכלל בעד להקל על עונשם של החיילים הנאשמים, שכן אנחנו שלחנו אותם למציאות הבלתי אפשרית הזו". 

מחדשות 13 נמסר בתגובה: "אושרת קוטלר היא עיתונאית דעתנית, שמביעה את דעותיה מעת לעת, כמו גם עיתונאים אחרים במערכת שמחזיקים בדעות אחרות. אושרת הביעה את דעתה האישית בלבד".

גם הורי הלוחמים מנצח יהודה התייחסו לאמירה של קוטלר: "מדובר באמירה אומללה ומכוערת שאין לה מקום בשיח הישראלי ובטח שלא על ידי מגישת חדשות שאמורה להציג עובדות ולא את השקפת עולמה המעוותת. הבנים שלנו התגייסו לצה"ל מתוך תחושת שליחות וציונות, בחרו במסלול קשה ומפרך, ביקשו להיות לוחמים בצה"ל, לא רצו שום הנחות, מבצעים משימה מורכבת באחת הגזרות הכי מורכבות שיש. אלה טובי בניה של מדינת ישראל שלמרות שאיבדו רק לפני חודש, שני חברים לנשק, הרימו את ראשם, הלכו זקופים, וביצעו כל משימה שהוטלה עליהם – ללא דופי. קוטלר לא שאלה מי החיילים האלה, מה עברו כי להתגייס, איזה קושי עצום חוו ובחרה לכנות אותם במלים נוראות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ