קלמן ליבסקינד: לא אשדר ב"כאן" עד שאראל סג"ל יחזור מהשעייתו

בשבוע שעבר הושעה סג"ל בגלל השתתפותו בסרטון תעמולה של נתניהו. "סג"ל איננו עיתונאי 'רגיל'", כתב ליבסקינד בפייסבוק, והודיע כי לא ימשיך להגיש את תוכניתם המשותפת בערוץ "כאן 11"

איתי שטרן
איתי שטרן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
איתי שטרן
איתי שטרן

"כל עוד התוכנית 'קלמן וסג"ל', תהיה בלי סג"ל, היא תהיה גם בלי קלמן", כך כתב היום (ראשון) העיתונאי קלמן ליבסקינד בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שתאגיד השידור הציבורי השעה את אראל סג"ל כי השתתף בסרטון עם ראש הממשלה נתניהו. ליבסקינד, המגיש תוכנית אקטואליה יומית לצד סג"ל בערוץ "כאן 11", הוסיף כי יחזור לשדר רק כששותפו ישוב מההשעיה.

קלמן ליבסקינד
קלמן ליבסקינד

"בואו נדבר על הסרטון של אראל סג"ל, ינון מגל ושמעון ריקלין, שרים 'שבחי ירושלים' עם ראש הממשלה", כתב ליבסקינד. "אומר זאת באופן הכי ברור: לא אהבתי אותו, אני עצמי לא הייתי משתתף בו, ואם היינו חיים במציאות נורמלית, עם תקשורת הוגנת ומאוזנת, ועם אמות מידה שחלות באופן שוויוני על כולם, לא הייתי נזעק גם לו האירוע הזה היה גורר אחריו בירור כזה או אחר. אבל זה בדיוק העניין. המציאות אינה נורמלית. התקשורת אינה הוגנת ומאוזנת. ואמות המידה אינן חלות באופן שוויוני על כולם".

לדברי ליבסקינד, "סג"ל איננו עיתונאי 'רגיל'. הוא לא מדווח. הוא לא מסקר תחום. הוא גם לא מגיש תכנית אקטואליה 'רגילה'. סג"ל הוא ז'אנר בעיתונות. יש מי שאוהבים את הז'אנר הזה, יש מי שלא, אבל על דבר אחד אי אפשר יהיה להתווכח. התאגיד, כשפנה אליו והציע לו לשדר אצלו, רצה את זה בדיוק. לכו אל משדר הבחירות המרכזי של 'כאן 11'. סג"ל הושב אז באולפן על תקן נציגם של נתניהו ושל הליכוד. כך היה היחס אליו. כך נראה הדיון סביבו. אני מודה שמאוד לא אהבתי את זה, אבל התאגיד לא יכול לשחק עם סג"ל בכל פעם מכיוון אחר, לפי צרכיו".

ביום חמישי האחרון השעה תאגיד השידור "כאן" את סג"ל בגלל השתתפותו בסרטון תעמולה של בנימין נתניהו. הסרטון פוסם בחשבון הטוויטר של ינון מגל, ועלה מיד לאחר מכן בחשבון של ראש הממשלה כחלק מתעמולת הבחירות שלו. הסרטון מהווה לכאורה עבירה על כללי האתיקה של התאגיד. היועצת המשפטית של התאגיד, מרסיה צוגמן, הודיעה לעובדים כי השתתפות בסרטון מסוג זה מהווה עבירה על כללי האתיקה של התאגיד ועל ההנחיות לעובדים לקראת הבחירות. לפיכך, בתאגיד השעו את סג"ל עד לבירור העניין.

"איזו בושה", הגיב נתניהו להשעיה בשבוע שעבר בכנס בחירות של הליכוד באור יהודה. "בתאגיד הם אף פעם לא מראים שיש להם אהדה, לשמאל אין דבר כזה, אבל הוא הושעה מהתאגיד, איזו בדיחה, איזו בושה"‎.

מהתאגיד נמסר בתגובה להודעת ליבסקינד: "אנו שוקלים את צעדינו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ