עורך ומגיש בגלי צה"ל כותב נאומים לראש הממשלה נתניהו, בניגוד לקוד האתי

פעילותו של ד"ר חגי חריף מנוגדת לקוד האתי של גל"צ

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מגיש ועורך בגלי צה"ל, ד"ר חגי חריף, משמש במקביל גם ככותב נאומים בעבור ראש הממשלה בנימין נתניהו.

חריף מגיש את התוכנית "במוצאי יום מנוחה" יחד עם שאול מייזליש בכל מוצאי שבת, ועיסוקו במקביל בלשכת ראש הממשלה מנוגד לכללי הקוד האתי של התחנה.

חריף הוא ד"ר למדעי המדינה ולמד גם תולדות עם ישראל. בעבר שימש יועץ תקשורת לכמה מהרבנים הראשיים לצה"ל וחיבר שלושה ספרים. הוא מועסק זה שנים ארוכות בתחנת גלי צה"ל כאזרח עובד צה"ל, ותוכניתו עוסקת בנושאי יהדות וציונות ובעניינים אקטואליים. על פי אתר האינטרנט האישי שלו, ד"ר חריף גם עורך ומגיש משדרים חד פעמיים בתחנה, והחל ביוני 2013 משמש יועץ חיצוני בתחום הכתיבה בלשכת ראש הממשלה. בפרסומים אחרים על אודותיו הוא מוגדר באופן ברור יותר כמי שמועסק בידי הלשכה בכתיבת נאומיו של ראש הממשלה.

הקוד האתי של גלי צה"ל קובע במפורש כי "חל איסור על עובדי התחנה לעסוק בכל פעילות העשויה ליצור ניגוד עניינים או מראית עין או חשש לניגוד עניינים (...) למשל פרסומת, שירותי דוברות, יחסי ציבור, כתיבת נאומים לאישים פוליטיים או שירות דומה אחר".

חגי חריףצילום: חגי חריף

בחודש נובמבר האחרון פירסם העיתון "דה מרקר" כי שכרו של ד"ר חריף ככותב נאומים לראש הממשלה יעמוד על עד 100 אלף שקלים בשנה.

על פי מקורות בתחנה, העסקתו של חריף אושרה משום שהוא אינו עוסק בסיקור חדשות, ומתאפשרת שכן הקוד האתי טרם אומץ רשמית וגם לאחר שיאומץ יהיה תקף רק מסוף 2014. עם זאת, בעבר נאלץ המגיש גולן יוכפז לעזוב את תוכניתו בתחנה משהתמנה למנכ"ל חדשות ערוץ 10, בטענה כי הדבר מהווה ניגוד עניינים. יוכפז מנהל כיום תביעה נגד התחנה, בטענה שעוד לפני תחילת עבודתו בערוץ 10 קיבל את אישור מפקד התחנה, ירון דקל, ונחתם עמו חוזה. החוזה בוטל לאחר כמה חודשים בטענה לניגוד עניינים.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "חגי חריף מועסק בהתאם לנהלים ובכפוף להסכם ניגוד עניינים שעליו חתם". ד"ר חריף ביקש שלא להתייחס לדברים. מגלי צה"ל לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ