עובדי קול ישראל עתרו לבג"צ: "אפשרו לנו להיקלט מחדש כעובדים"

על העתירה חתומים בשמותיהם 71 עובדים, ו-54 עובדים נוספים חתמו על יפויי כוח, אך ביקשו להישאר אנונימיים מחשש כי יבולע להם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עובדי קול ישראל של רשות השידור עתרו לבג"ץ בדרישה לבטל בחוק רשות השידור החדש את הסעיפים המסיימים את העסקתם עם ביטולה של רשות השידור, מגבילים את מספר העובדים שיקלטו בתאגיד החדש, ומנסחים מחדש את תנאי העסקתם של העובדים שיקלטו.

על העתירה חתומים בשמותיהם 71 עובדים, ו-54 עובדים נוספים חתמו על יפויי כוח, אך ביקשו להישאר אנונימיים מחשש כי יבולע להם. כולם דורשים להיקלט בתאגיד השידור הציבורי החדש, הצפוי לקום במארס הקרוב, או לכל המאוחר בחודש אוקטובר 2015, ועד אז כי תנאי העסקתם לא יפגעו. לדברי בא כוחם של העובדים, עו"ד חגי קלעי, ניתנה החלטה בתיק כי יהיה על המדינה להשיב לעתירה בתוך עשרה ימים.

רדיו קול ישראל על המדינה להשיב לעתירה בתוך עשרה ימיםצילום: אוריה תדמור

כזכור, לפני כחודש וחצי אושר בכנסת חוק רשות השידור החדש, שהוא רפורמה כוללת לשידור הציבורי. במסגרת החוק, יפוטרו כלל עובדי רשות השידור ובגוף החדש ייקלט מספר מצומצם של עובדים. לשון החוק קובעת כי רבע מעובדי התאגיד החדש יהיו עובדי רשות השידור לשעבר, אולם ההסתדרות, וחברי כנסת רבים, התנגדו לסעיף, ובהסכמות בין משרד התקשורת וההסתדרות הוחלט כי ארגוני העובדים יוכלו להילחם בסעיף, למשל באמצעות בג"ץ. על פי העתירה: "באחת הוא (החוק החדש) מבטל את כלל יחס העבודה הקיבוציים הקיימים בין המדינה כמעסיקה לבין העובדים, וקובע בחוק מתכונת חדשה ליחסי עבודה. אף שהעובדים וארגוני העובדים בהם הם מאוגדים פעלו לצמצום רוע הגזירה, השימוש בחוק על מנת להסדיר את יחסי העבודה ברשות השידור עיקר מתוכן את הזכות להתאגדות".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "חוק תאגיד השידור הציבורי נידון בוועדה מיוחדת בכנסת. בפני חברי הוועדה הובאו עמדות כלל הגורמים הרלבנטיים ובכלל כך עמדת העובדים.
בהמשך לכך נערכו תיקונים בהצעה לטובת העובדים, שיזכו לתנאי פרישה הוגנים ואף מעבר לכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ