ניקולא סרקוזי, האפיפיור, ג'יהאדיסט ומארין לה פן על שער "שארלי הבדו" החדש

עורך העיתון, ז'ראר ביאר, הודיע כי למרות מותם של קריקטוריסטים ועיתונאים שמילאו בו תפקיד מרכזי, יחזור השבועון מעתה לצאת לאור בכל שבוע

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

פחות מחודשיים אחרי ששני מחבלים ירו למוות ב–12 איש במערכת "שארלי הבדו" בפריז, חוזר העיתון הסאטירי לצאת במתכונתו השבועית הרגילה. על שער הגיליון שייצא מחר מתנוסס הכיתוב "שוב מתחילים", ובאיור השער נראה כלב זעיר אוחז בפיו בגיליון של "שארלי הבדו" ונמלט מפני חבורת כלבים אימתניים וחשופי שיניים הדולקת בעקבותיו, ומורכבת מג'יהאדיסט חמוש, נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, האפיפיור, מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מארין לה פן, ואחרים.

השער של גיליון "שארלי הבדו" החדשצילום: AFP PHOTO / CHARLIE HEBDO

עורך העיתון, ז'ראר ביאר, הודיע כי למרות מותם של קריקטוריסטים ועיתונאים שמילאו בו תפקיד מרכזי, יחזור העיתון מעתה לצאת לאור בכל שבוע. לפי נתונים שמפרסם "טלגרף" הבריטי, לפני המתקפה היה כל גיליון של "שארלי הבדו" מודפס בכ–60 אלף עותקים, אבל כעת, בהנחה שהגיליונות הנוכחיים שלו מעוררים עניין רב הרבה יותר בצרפת ובעולם כולו, יודפס הגיליון החדש ב–2.5 מיליון עותקים.

הגיליון הקודם של "שארלי הבדו" יצא לאור שבוע לאחר פיגוע הירי במערכת העיתון, ועל השער שלו התנוססה קריקטורה של הנביא מוחמד אוחז בידו שלט שעליו נכתב: "גם אני שארלי". מערכת העיתון עדיין פועלת ממשרדיו של העיתון "ליברסיון", שאליהם עברה לאחר מתקפת הטרור.

לפי הדיווח של "טלגרף", ציין ביאר כי הגיליון החדש יעסוק בין היתר בעמדות קיצוניות. "אחרי קופנהגן, אנחנו נהיה חייבים לחזור ולדבר על זה". לדבריו, גם משפטו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק סטראוס קאהן, הנאשם בסרסור לזנות, סיפר קלל חומרים עסיסיים לגיליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ