ארגון העיתונאים החל בקמפיין למען העיתונאית שרון שפורר

חברת הנדל"ן בבעלות דוד דגמי הגישה נגד העיתונאית תביעה בסך 1.68 מיליון שקל, לאחר שכינתה אותה "מפוקפקת". הארגון מבקש לגייס 3,000 אנשים שיתרמו 560 שקל כל אחד לכיסוי סכום התביעה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי שטרן
איתי שטרן

ארגון העיתונאים החל היום (שני) בקמפיין לטובת העיתונאית שרון שפורר לאחר שחברת הנדל"ן שבבעלותו של דוד דגמי הגישה נגדה תביעה בסך 1.68 מיליון שקל. שפורר פירסמה ב"הארץ" סדרת תחקירים על דגמי ובהן הוצג כאחד מסוחרי הנשים הגדולים בישראל. התביעה הוגשה לאחר ששפורר פירסמה פוסטים בפייסבוק שבהם קראה לעוקביה לא לבצע עסקות עם החברה משום שהיא "מפוקפקת".

שפורר. "חיזוקים מדהימים"צילום: אייל טואג

כעת מבקש ארגון העיתונאים לגייס 3,000 אנשים שיתרמו סכום מרבי של 560 שקלים כדי לכסות את סכום התביעה. יוזמת הקמפיין היא ד"ר ענת באלינט, מאנשי אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית" שמונתה לאחרונה לאחראית על חופש הביטוי בארגון העיתונאים. "המהלך הזה הוא הוא מהלך של סולידריות עבור כל מי שחופש הביטוי יקר וחשוב לו", אמרה באלינט ל"הארץ". "יצרנו את המהלך הזה כמי שרוצים לאפשר לעיתונאים חוקרים להביא מידע חשוב לציבור. חלק מהרצון של ארגון העיתונאים הוא ליצור כלים להתמודדות עם תביעות השתקה אלימות מהסוג הזה". עד כה תרמו לקמפיין מאות עיתונאים.

"עד לפני ימים אחדים התמודדה שפורר עם האיום המשפטי והכלכלי הזה כמעט לבדה והרחק מהעין הציבורית", כתבו נציגי ארגון העיתונאים. "בעקבות החלטת בית המשפט להתיר את פרסום דבר התביעה ואת שמו של מי שהיה קשור לחברה זו בעבר — העבריין המורשע ומי שהיה סוחר נשים גדול, דודו דגמי — הפכה הפרשה לציבורית ומעוררת סערה".

שפורר עצמה הגיבה לקמפיין של הארגון בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: "עוד אצא פה מתישהו בפוסט תודות בת מצווש סטייל כשאעשה סדר בראש אחרי הארועים המרגשים של הימים האחרונים. מרגשים כי אני מקווה שיעבירו מסר לכל מי שמאיים להשתיק עיתונאים או בלוגרים או סתם פייסבוקאים רק בגלל שהוא יכול לטמטם אותם בבית המשפט.... קיבלתי חיזוקים מדהימים. ירדה לי עננה מהראש אפילו שהתביעה לא התפוגגה כי לפחות הפרצוף של האיש הזה והחברה שלו נחשף עוד יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ