אושרת קוטלר: אלכס גלעדי הציע לי לצאת אתו אחרי ראיון והבהיר שככה מתקדמים

במהדורה המרכזית של חדשות 10, סיפרה קוטלר לתמר איש שלום כי התקרית עם מי שהיה מנכ"ל קשת אירעה לפני 25 שנה ועד היום חששה לדבר על כך

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אושרת קוטלר במהדורה המרכזית של חדשות 10
אושרת קוטלר במהדורה המרכזית של חדשות 10צילום: הטוויטר של @news10
הארץ

מגישת החדשות אושרת קוטלר חשפה הערב (חמישי) בפני תמר איש שלום, בשידור חי במהדורת החדשות המרכזית של חדשות עשר, את "ההצעה המגונה", כפי שניסחה זאת, שקיבלה לפני 25 שנה ממנכ"ל קשת דאז, אלכס גלעדי, אחרי שהגיעה לראיון עבודה.

מאז התפוצצה פרשת הארווי ויינשטיין, מפיק העל מהוליווד שהואשם על ידי עשרות נשים בהטרדות, תקיפות מיניות ואונס, עוד ועוד נשים מספרות על חוויות האלימות המינית שעברו בתעשיית הבידור והתקשורת. בעוד שהעדויות על ויינשטיין לא מפסיקות לזרום, עלו גם האשמות נגד המפיק ברט ראטנר, נגד השחקנים קווין ספייסי ודסטין הופמן, נגד העורך הבכיר ב"אטלנטיק" ליאון ויזלטיר ונגד בעלי כוח ושררה נוספים. ברשתות החברתיות התפשט ההאשטאג #MeToo, במסגרתו משתפים נשים וגברים בכל רחבי העולם את סיפורי האלימות המינית שחוו.

קרדיט: טוויטר של @news10

וכך סיפרה קוטלר: "האמת שבימים האחרונים, כשהתפוצצה כל פרשת הוליווד הזאת, אני מודה שהתגובה הראשונה, האינסטינקטיבית שלי, הייתה 'טוב, מה זו ההתחסדות הזאת?' הרי כל מי שרצתה לעשות קריירה בהוליווד ידעה שמחיר הקריירה שלה עובר דרך המיטה. איפה הייתן, שלושים, ארבעים שנה? האינסטינקט הראשוני שלי היה 'למה עכשיו? איפה הייתן עד עכשיו? למה אתן לא מדברות? מה כל הצביעות הזאת?' ואז נזכרתי במשהו שאני לא מדברת עליו, 25 שנה, ו... האמת שזה נורא מוזר.

בעודי יושבת ומדברת איתך עכשיו, כבר שלוש דקות, הדופק שלי גבוה, קשה לי לנשום, נורא מוזר. כי אני לא רגשנית ואולפנים בטח לא מרגשים אותי, כבר 25 שנה. אבל מה שאני עומדת להגיד לך עכשיו הוא קשה, ולכן זה קשה לכל כך הרבה נשים לצאת בסיפור הזה. אצלי זו לא הייתה הטרדה מינית, זו הייתה פשוט הצעה מגונה. הייתי בחורה צעירה שהגיעה לחדשות 2 בשנת 94'. על המדוכה: הצעה להגיש את תוכנית הבוקר של ערוץ 2 אז, בתחילת דרכו. אלכס גלעדי הוא מנכ"ל קשת, הוא מקבל אותי לראיון, הראיון עובר בהצלחה, תיק העבודות שלי מוצא חן בעיניו.

צילום: אבישג שאר-ישוב

ואז אני מקבלת טלפון כמה שעות אחר כך, ואלכס גלעדי מזמין אותי לארוחת ערב. וכשאני מנסה להתחמק ואומרת לו שאולי צהריים דווקא, הוא מבהיר לי 'לא, לא, ארוחת ערב, וגם תפני את הערב'. ואז אני אומרת לו 'מר גלעדי, מחמיא לי שאתה מזמין אותי לארוחת ערב, אבל אתה יודע שאני נשואה?' ואז הוא מסביר לי... הוא אומר לי 'מה זה קשור? את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד?' ואז עניתי לו שאני יודעת וכנראה שאני לא אתקדם ככה בחיים לשום מקום כי אני לא מתכוונת לאכול איתו ארוחת ערב. והשאר היסטוריה.

עכשיו, אם אני מעלה דופק עכשיו, כשאני מספרת לך את זה, וראיינתי עשרות נשים שהוטרדו, קיבלו הצעות מגונות או הותקפו, אז אני מודיעה לך שזה לא פשוט, בכלל. וכשאני שואלת את עצמי, למה לא דיברתי על זה 25 שנה? אז התשובה היחידה שיש לי לתת לך, זה שגם עכשיו, גם אז, לכל ההשלכות שהיו יכולות להיות לדבר כזה, לווידוי כזה, לפני עשר שנים, כשכבר הייתי מספיק חזקה ומפורסמת ומוכרת, לא היה שום חשש לקריירה שלי, יש בזה משהו צהוב, רכילאי, לא נחמד, ובגלל זה לא אמרתי כלום. אבל הנה, הגיע הזמן להגיד, אולי מאוחר מדי, ואני רק יכולה להצטער שלא היה לי האומץ להגיד את זה לפני 15 שנה, אולי הייתי חוסכת כמה עוגמות נפש לכמה נשים אחרות שבאו לבקש עבודה בשידורי קשת".

מחדשות 10 נמסר כי גלעדי סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ