רשות השידור: מנחם בן לא יחדל להגיש את "סדר יום"

בהודעה שפרסמה הכחישה הרשות כי בן, שהתפרץ אתמול על צוות התוכנית, יפסיק לשמש מגיש אורח. מחר צפוי להגיש את התוכנית מאיר עוזיאל

אמילי גרינצווייג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמילי גרינצווייג

רשות השידור מכחישה את הדיווחים לפיהם מנחם בן יחדל לשמש כמגיש אורח בתוכנית "סדר יום". על פי הודעה שפרסמה הרשות היום (שלישי), בן ייכלל ברשימת המנחים המתחלפים שישובצו בתוכנית. אתמול התעמת בן עם מפגינים נגדו והתפרץ על צוות התוכנית בטענה כי אינו מקבל מספיק זמן שידור.

אתמול אישר בן כי לא יגיש היום את "סדר יום", כפי שאמור היה, לצדה של ענת דווידוב. במקומו שובץ ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה בבר אילן המשמש גם ככתב ב"מקור ראשון". על פי הודעת הרשות, מחר יגיש את התוכנית מאיר עוזיאל.

בתוך כך, מליאת רשות השידור דנה היום בהחלטת הנהלת הרשות לשבץ מגיש "מאזן" לצד קרן נויבך, מנחת התוכנית. גורמים ברשות טענו כי לא נחתמו חוזים עם שלושת המנחים בן, קידר ועוזיאל, בניגוד לנהלים. ברשות סירבו להגיב לטענה.

המליאה דנה בהמלצות ועדת האתיקה של הרשות, שטענה כי שיבוצו של העיתונאי מנחם בן לצד נויבך - עליו החליטה הרשות בשבוע שעבר - מנוגד לכללים שגיבשה. בדיון הציגו חברי הוועדה מסמך חדש שאותו הם מגבשים בימים אלה, ושיהווה בסיס לקוד האתי שלפיו תפעל הרשות. חברי הוועדה הוסיפו וטענו כי הם מצפים שלא יתקבלו ברשות שינויים מהותיים עד לסיום גיבוש המסמך. עם זאת, חברי המליאה נמנעו מלקבל החלטה בעניין, כיוון שלטענם, הם התכנסו באופן רשמי על מנת לדון בסוגייה אחרת.

בעקבות הודעת הרשות החליטה אגודת העיתונאים בירושלים "לנקוט בצעדים ארגוניים בימים הקרובים בעניין המקצועי ברשת ב".

מנחם בן: "מתייחס לעניין כהרפתקה נפלאה"

מנחם בןצילום: דניאל צ'צ'יק

בתגובה לכך שלא הוזמן להגיש את התוכנית אמר אתמול בן: "ההשערה שלי היא שהעניין נגמר ואני מתייחס לזה כהרפתקה נפלאה. אף אחד מרשות השידור לא דיבר איתי ואני מבין שהם בבעיה בגלל ועדת האתיקה והתנועה לאיכות השלטון, וגם בשל ההתנהלות הבעייתית שלי בתוכנית, חופש ההשתלחות שלי, ודברים חמורים שאמרתי על בנימין נתניהו. אז הם לא יודעים איך לנהוג", אמר בן. הוא הוסיף כי "באופן בסיסי זו לא התוכנית הפרטית של קרן נויבך. זה הפריים טיים של הרדיו, הרייטינג הגבוה שלה לא אומר שהיא התוכנית הטובה ביותר האפשרית, זו תוכנית טובה ואני בהחלט חושב שאפשר לעשות אותה הרבה יותר טובה".

אתמול בבוקר הפגינו כ-20 פעילים חברתיים ועיתונאים בפעם השנייה מול אולפני קול ישראל בתל אביב, המחאה על החלטת הרשות לשבץ מנחה "מאזן" לצדה של קרן נויבך. בן השיב למפגינים: "אתמול השידור התחיל בנוקשות והתרכך, עכשיו הכל היה מואר ונחמד... אני בטוח שקרן מבינה שהיא קרובה אלי בהרבה מובנים". לאחר מכן אמר למפגינים: "אתם שטופי מוח כמו הקהילה הצפון קוראנית". שלשום ניסו המפגינים למנוע את כניסתו של בן למתחם והתעמתו עם כוחות משטרה שהגיעו למקום.

בעקבות ההחלטה הגישו חברי הכנסת אורלי לוי וניצן הורוביץ שאילתות בנושא, שיעלו לדיון במליאה ביום רביעי. שלשום מתחה ועדת האתיקה ברשות ביקורת חריפה על ההחלטה, ואמרה כי מדובר בצעד חמור שנעשה באופן חד-צדדי על ידי ההנהלה. במכתב ששיגרה אתמול הוועדה לחברי מליאת רשות השידור, נכתב כי "קיים ספק לגבי מידת ההתאמה לרוח השידור הציבורי ולכללים שגיבשה הוועדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ