המגיש ה"מאזן" ד"ר קידר: "נפלתי שלא בטובתי לתוך מאבק"

ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ופרשן ב"מקור ראשון", הנחה הבוקר את התוכנית לצד ענת דוידוב, אמר כי חשב שהוזמן לתוכנית כפרשן

אמילי גרינצווייג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמילי גרינצווייג

אגודת העיתונאים הודיעה אתמול (שלישי) על נקיטת צעדים ארגוניים בעקבות האירועים האחרונים ברשות השידור. היום תושבת התוכנית "סדר יום" בין השעות 9:00 ו-10:00 וביום חמישי צפויים שיבושים נוספים בשידורי רשת ב'. השיבושים יתבצעו במחאה על החלטת הנהלת הרשות מהשבוע שעבר, שלפיה ישובץ מעתה מנחה "מאזן" לצידה של מגישת "סדר יום", קרן נויבך. במקביל, מליאת רשות השידור דנה אתמול בהחלטת ההנהלה. גורמים ברשות טענו כי לא נחתמו חוזים עם שלושת המנחים שנבחרו - מנחם בן, ד"ר מרדכי קידר ומאיר עוזיאל - בניגוד לנהלים. ברשות סירבו להגיב לטענה.

עוזיאל הוא סאטיריקן וממקימי העיתון "מקור ראשון". ד"ר קידר, שהגיש אתמול את "סדר יום" לצדה של ענת דוידוב, הוא מזרחן ומרצה באוניברסיטת בר אילן, ומשמש כפרשן ב"מקור ראשון". לצד זאת, קידר משמש גם כיו"ר עמותת "מוניטור האקדמיה הישראלית", הפועלת ל"חשיפת מאמרים ופעילות אנטי-ישראליים של אנשי אקדמיה מישראל". באחרונה התפקד למפלגת "הבית היהודי".

"נפלתי שלא בטובתי לתוך מאבק בין הנהלת רשות השידור לבין שדרניה", אמר אתמול  ד"ר קידר ל"הארץ". "לתומי, חשבתי שהוזמנתי כפרשן לענייני המזרח התיכון וסוריה לאולפן ביום שלישי. כשהגעתי הבנתי שמצפים ממני להיכנס לנישה של מנחם בן. עמדתי לעזוב אבל העובדים אמרו לי 'זה לא אתה, זה ההנהלה. תישאר'". הוא הוסיף ואמר: "כמרואיין קבוע ברשת ב' אקפיד להישאר כפרשן לענייני המזרח התיכון. הבהרתי להנהלה שהם עשו פה מעשה מגונה ובעתיד אסכים להיות מראיין אורח אך ורק בהסכמת שני הצדדים. לא אסכים להיות אבן בליסטרה שיטיל צד אחד בצד האחר בסכסוכים הפנימיים של הרשות. אני איש מקצוע, אקדמאי, אינני כדור בידי אף אחד".

מפגינים מול אולפני קול ישראל

ברשות השידור פנו בימים האחרונים לשורה של אישים שעמדותיהם מזוהות עם אלה של הימין הישראלי, על מנת שישמשו כמגישים "מאזנים" בתוכנית. שניים מהם, אשר סירבו לשתף פעולה עם היוזמה, הם אמנון לורד ואורי אליצור. השניים הביעו הערכה רבה לתוכנית ולנויבך, ואליצור אף ציין כי הוא "אינו מוצא לנכון לשמש כמשגיח כשרות ימני".

אתמול הכחישה רשות השידור את הדיווחים שלפיהם בן יחדל לשמש כמגיש אורח בתוכנית. על פי הודעה שפרסמה הרשות, בן ייכלל ברשימת המנחים המתחלפים שישובצו בתוכנית. בן עצמו אישר שלשום כי לא יגיש את "סדר יום" לצדה של דוידוב, כפי שאמור היה. במקומו שובץ ד"ר קידר.

מנהל קול ישראל, מיקי מירו מסר בתגובה: "מנהל רשת ב' אמר לד"ר קידר בנוכחותי שמדובר במגיש אורח. ד"ר קידר הוא אחד מרשימת מגישים אורחים שתוכננה מראש ובהם אנשי רוח, אנשי אקדמיה, אנשי תקשורת וכו' שישמשו מגישים אורחים בתוכנית 'סדר יום'".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ