${m.global.stripData.hideElement}

 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

"סדר יום" תשוב למתכונתה המקורית

החלטה התקבלה בדיון דחוף שערכו חברי מליאת רשות השידור. ההחלטה תיבחן מחדש בוועדת התוכן שתתכנס בעוד כשבועיים

82תגובות

התוכנית סדר יום תשוב למתכונתה המקורית, ללא מגיש מאזן. ההחלטה התקבלה בדיון דחוף שערכו חברי מליאת רשות השידור היום (רביעי) בסוגיית שיבוץ המנחים ה"מאזנים" לצדה של העיתונאית קרן נויבך בתוכנית "סדר יום" ובהבעות עמדה בשידור. ההחלטה תיבחן מחדש בוועדת התוכן שתתכנס בעוד כשבועיים.

על כ-20 פעילים חברתיים ואנשי תקשורת נאסר להיכנס למתחם הרשות, לאחר שהוחלט לסגור את הדיון. על פי נהלי הרשות, דיוני המליאה פתוחים לציבור בשל העובדה כי הרשות היא גוף ציבורי, אולם לחברי המליאה ניתנת אפשרות לסגור את הדיון על פי החלטתם.

לאחר הדיון אמר חבר המליאה ד"ר אורי ארבל גנץ למנהל רשת ב', יאיר קורן, כי "ההחלטה הסופית היא של המליאה". הוא הוסיף ואמר: "עשיתם טעות ועל טעויות משלמים".

אנצ'ו גוש - ג'יני

בתחילת הדיון תקפו מספר חברי מליאה את ההחלטה לשבץ מגישים "מאזנים", שהתקבלה לטענתם ללא התייעצות וללא בדיקה מוקדמת עם צוות התוכנית. "הפגיעה ב'סדר יום' היא סכנה לדמוקרטיה", אמרה חברת המליאה ויושבת ראש ועדת האתיקה ד"ר בלהה כהנא. "מדובר בתוכנית מעולה, אינטליגנטית ומקצועית, ואף אחד לא יכול להכחיש זאת", הוסיפה. חבר מליאה אחר, ד"ר אורי ארבל גנץ, תהה "איך ייתכן שהתקבלה החלטה חפוזה במחשכים בלי להתייעץ עם המגישה?"

הקרב על השידור הציבורי>>>

בהמשך הדיון טענו מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, ומנהל קול ישראל, מיקי מירו, כי ההחלטה על שיבוץ המנחים התקבלה לאחר שנפגשו עם צוות התוכנית והמגישה קרן נויבך, הזהירו אותה והודיעו לה כי התקבלו תלונות מהצופים ונרשמה ירידה ברייטינג. בתגובה אמרה נויבך: "מעולם לא נמסר לי על תלונות. במהלך המשוב ניתנו לי הערות טכניות בלבד, והתוכנית זכתה לציון משוב של 88".

במהלך הדיון אמר היוצר רני בלייר: "השידור ממשלתי ולא ציבורי. הם הופכים את זה לקולה של הממשלה. לא יתכן שרשות השידור תהפוך ל'ישראל היום'".

נציב התלונות ברשות לשעבר, אלישע שפיגלמן, אמר: "לומר שקרן נויבך לא מסוגלת לנהל שידור - אתם לא יכולים. מיקי, ירדת מהפסים".

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים דני זקן, שנכח בדיון, אמר כי "מליאת רשות השידור הצילה היום את כבודה של הרשות. אני מקווה שהמנהלים יפנימו ויבינו שהשימוש בסמכויותיהם חייב להיות מקצועי ושקוף וכל החלטה מעתה תתקבל בשיתוף העיתונאים, העורכים והמגישים".

אתמול פנתה קבוצת אנשי תקשורת, יוצרים ופעילים חברתיים למבקר המדינה, השופט יוסף שפירא, בבקשה שיבחן את הנעשה ברשות השידור. לטענתם, ההחלטה על שיבוץ המנחים התקבלה ללא שצוות התוכנית יודע על כך ומבלי ששודרו פיילוטים מקדימים.

בהודעה הרשמית שהוציאה רשות השידור בתום הדיון נכתב כי "המליאה החליטה כי היא מכירה בסמכותה של ההנהלה לערוך, לשבץ ולקבוע את השידורים, רצועת הזמן, המגישים וכל הכרוך בכך, מבלי לגרוע בסמכויות המליאה על פי חוק. התכנית 'סדר יום' אושרה על ידי ועדת התוכן בשנת 2008 ועד שלא תשונה על ידי ועדת התוכן תישאר במתכונתה המקורית בטרם השינוי. ועדת התוכן תתכנס בתוך כשבועיים לדיון בנושא".

יו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת אמר: "מליאת רשות השידור קיימה היום דיון ענייני, מקצועי ונטול פניות שבו ניתנה זכות הדיבור לכל מי שרצה להביע את עמדתו מתוך הרשות ומחוצה לה. כל הגורמים שנכחו בדיון היו קשובים לרוח הדברים שנאמרו בו, וכולם מאוחדים במשימה החשובה של הצעדת רשות השידור קדימה. בכוונתי לכנס בקרוב את ועדת התוכן לדיון בנושא".


 תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#