יגאל רביד הגיש תביעה: משה נסטלבאום התנכל לי על רקע נטייתי המינית

שדר ועורך ערוץ 1 תובע את מנהלו לשעבר בגין פגיעה במעמדו המקצועי שמקורה בנטייתו המינית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שדר ועורך ערוץ 1 וקול ישראל, יגאל רביד, תובע את מנהל חטיבת החדשות לשעבר, משה נסטלבאום, ואת רשות השידור, תביעת נזיקין אזרחית. רביד תובע חצי מליון שקלים בגלל התנהלות הנתבעים שהסבה לו לטענתו פגיעה ממשית במעמדו המקצועי ובמשלח ידו, ומקורה בנטייתו המינית.

התביעה האזרחית היא פרק נוסף במאבק שמנהל רביד בנסטלבאום זה למעלה משנתיים. בכתב התביעה, שהגישו באי כוחו דור חזקיה ועמוס חכמון בתחילת השבוע, מפרט רביד כיצד פגע מנהלו הישיר נסטלבאום בו ובעובדים אחרים, שהמשותף לכולם הוא נטייתם המינית ההומוסקסואלית. כך מתאר רביד שמות גנאי והתבטאויות משפילות שהפנה נסטלבאום לעברו וכיצד לאחר שהתלונן לראשונה בפני הממונה על מעמד האשה ברשות השידור, החמירה התנהלותו של נסטלבאום כלפיו. כך למשל, הוא מציין, הורה נסטלבאום כי רביד יפסיק להגיש את מהדורות החדשות במוצאי שבת, אותן הגיש בקביעות, שמו נמחק ממצבת כוח האדם בחדשות ולא אושרו לו עבודות פרטיות אותן נוהגים עובדי הרשות לעשות בנוסף לעבודתם בה.

יגאל רבידצילום: יוסי מימוני-יחצנו

כאמור, זהו פרק נוסף בהתנהלות ארוכה ורבת הליכים משפטיים. תלונתו הפנימית של רביד הועברה לחקירת אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה והובילה לחתימת עסקת טיעון עם נסטלבאום, שהודה בהתבטאויות בלתי הולמות כלפי רביד והורשע בהתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה. נסטלבאום ננזף, הועבר מתפקידו לתפקיד לא ניהולי ומשכורתו הופקעה. בימים אלה מתנהלת עתירה נוספת לבג"ץ, אותה הגישו אגודות העיתונאים, לאחר שנסטלבאום שב למלא את תפקיד מנהל חטיבת החדשות כמינוי בפועל. צו ביניים של בג"ץ קבע כי יש להעביר את נסטלבאום מיידית מתפקידו וכי רשות השידור צריכה לנמק מדוע אינה פועלת כך.

מסתבר שגם התביעה האזרחית אינה הפרק האחרון בהשתלשלות, שכן אתמול הגיש רביד פנייה נוספת לבית הדין לעבודה, בה דרש להורות לרשות השידור לשבצו בשידורים המיוחדים במבצע צוק איתן, מהן הוא הודר. אף שבמסגרת הסכם הפשרה היתה אמורה רשות השידור להשיבו לכל תפקידיו ברדיו ובטלוויזיה, הלכה למעשה, טוען רביד, הוא עדיין נעדר מהמרקע ומגלי האתר. כעת הוא דורש להורות למנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, להשיבו לאלתר לתפקידיו.

צילום: דני שטרק

משה נסטלבאום מסר: "התנהלותו של יגאל רביד מוכיחה שמי שיבחר להעסיק אותו או לתת בו אמון יצטער על כך כל ימיו. מדובר בעובד שהפך את נטייתו המינית קרדום לחפור בו, משום שהוא מתקשה להצביע על הישגיו המקצועיים. גם מנהל חטיבת החדשות ברדיו מצא אותו לא ראוי מבחינה מקצועית לתפקידו ועובדה היא שהוא אינו משובץ להגשת יומני חדשות בקול ישראל. לאחר שמבקר המדינה הסיר את ההגנה שניתנה לו, מצא עכשיו רביד מטריה חדשה לחסות בצילה. רביד מנסה לטשטש את העובדה כי השפיל ורמס את כבודה של מגישה בכירה ושל עורכת בחטיבת החדשות ולכן החלטתי להעביר אותו מתפקידו כמגיש מהדורת מוצאי שבת. בקרוב יוכל גם בית הדין לעבודה להתרשם כי ההר הוליד רביד".

מרשות השידור נמסר: "רשות השידור תגיב על תגרנותו של רביד בבית המשפט''.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ