איך שדיים חשופים מקדמים את הפמיניזם?

נשות פמן - הפמיניסטיות האוקראיניות המפגינות בעירום חלקי - מעצבנות את כולם: את השלטונות, את הכנסייה, את האוליגרכים, גם את הפמיניסטיות המוסלמיות. האם הן יצליחו להצית סוף־סוף מהפכה עולמית?

צפי סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפי סער

אם בתחילה הן נתפשו בעיני רבים כקוריוז - צעירות אוקראיניות המפגינות בשדיים חשופים נגד סקסיזם, הומופוביה, פשיזם ועוד איזמים קסומים במיוחד - הרי פעילותן צוברת תאוצה והשפעה, עד כדי כך שאפשר לקוות כי זו ראשיתה של מהפכה.

אחת המנהיגות של הארגון הפמיניסטי האוקראיני פמן, אינה שווצ’נקו, פירסמה החודש מאמר מכה הדים בעיתון הבריטי “גרדיאן”. בין השאר כתבה: “אתם יכולים לשמוע אותנו צועקות ‘פאק יו, דיקטטור!’, ‘אני לא צעצוע מין שלך!’ או ‘הדת היא עבדות!’ אתם יכולים לראות אותנו עירומות למחצה מול ברלוסקוני, פוטין או האפיפיור. אתם יכולים לראות בעיניים שלנו כמה אנחנו כועסות. אנחנו פלוגות המחץ של הפמיניזם, חוד החנית, התגלמותו של חוסר פחד. אנחנו Femen. העירום שלנו תוקף את העצב הרגיש של העימות ההיסטורי בין נשים לבין ‘המערכת’, מייצג שנאה מובהקת לסדר הפטריארכלי ומשקף את המראה החדש של המהפכה הנשית. זוהי מחשבה מחדש על ההיסטוריה של פמיניזם בכללותו”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ