לוחם הג’ז מגטו טרזינשטט

פריץ וייס, שנרצח באושוויץ בגיל 25, הנהיג הרכב ג’ז יהודי בגטו טרזינשטט מתחת לאפו של הגסטפו. 69 שנים לאחר מכן ינוגנו חלק מיצירות ההרכב על ידי הסקסופוניסט שי ברנר וחמישה שותפים, בהופעה שתצדיע לאמנותה ולגבורתה של הקבוצה

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

החזרה התקיימה בעשר וחצי בבוקר במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב. אחד המוסיקאים, שבא אליה מפתח תקוה, התלונן עם בואו על הפקקים והקושי למצוא חניה במרכז העיר. "זאת הפעם האחרונה שאנחנו עושים חזרה בפליציה!" הוא הכריז בפסקנות ועשה את דרכו אל האולם הקטן כדי להתכונן לחזרה.

מנהיג ההרכב, הסקסופוניסט שי ברנר, שישב במבואה של מרכז המוסיקה, חייך אל הנגן המקטר והינהן בראשו בהסכמה לא מחייבת. אחרי שהמוסיקאי נכנס לאולם ברנר אמר: "אני יודע שלהגיע לכאן מפתח תקוה ולחפש חניה יכול להיות דבר מאוד מעצבן. אבל הפעם, בקונצרט הזה, אני לא יכול שלא לחייך. הנה אנחנו עומדים להיכנס לאולם ממוזג, עם אקוסטיקה נהדרת, באזור הכי יפה של תל אביב. האנשים שאת המוסיקה שלהם אנחנו מנגנים סיכנו את החיים שלהם כדי לנגן ג'ז. הם התאמנו בבתי יתומים, בסתר, ואם הגסטפו היה מגלה את מה שהם עשו, רוב הסיכויים שהם היו מוצאים להורג. היו מעמידים אותם מול הקיר. אז כדאי לנו להיכנס לפרופורציות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ