מלחמת הגרילה של הזמרת מ.י.ה

בליגת הפוטבול האמריקאית דורשים ממנה פיצוי ובסרי לנקה כועסים עליה, אבל מ.י.ה ממשיכה להגיד מה שהיא רוצה. עם צאת אלבומה החדש היא מספרת למה חזרה למוזיקה אחרי פרישה ומה דעתה על מיילי סיירוס

סיימון הנטנסון
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סיימון הנטנסון
גרדיאן

"אני לא בעניין של קונספירציות", אומרת הזמרת מ.י.ה (שמה המלא מתאנגי מאיה ארולפרגזאם). "מה שאמרתי על האינטרנט, זה מה שקורה עכשיו. זה מופיע בעמוד הראשון של העיתון שאתה כותב בו. זו לא תיאוריית קשר – אלא אם כן העיתון שלך תומך בתיאוריית קשר. תיאוריית קשר, זה קטן עלי".

חלפו שלוש שנים מאז יצא אלבום האולפן האחרון שלה, "Maya". הקטע הראשון בו היה "The Message", קטע ראפ צורמני בן 57 שניות שטוען שהחברות שמאחורי הרשתות החברתיות משתפות פעולה עם ממשלות העולם ומרגלות אחרינו ("מחוברים לגוגל, מחוברים לממשלה", היא מדקלמת בשיר). רבים האשימו אותה בנאיביות פוליטית. עכשיו, בעקבות התגליות שחשף הגרדיאן בנוגע לכישורי הריגול של NSA האמריקאי ו־GCHO הבריטי, נדמה שהיא בעצם אמרה את המובן מאליו. האם היא מרגישה שצדקתה יצאה לאור? "כן. אני מתה על זה". היא מחייכת. אבל אחרי האלבום השלישי החליטה שהספיק לה. תחום המוזיקה משעמם אותה, ולכן עשתה את המיקסטייפ בעל השם ויקי ליקס (Vicki Leekx, משחק מלים על Wikileaks) בתוך יומיים, רק כדי להוכיח שהיא יכולה, ופרשה. היא עברה להודו עם בנה התינוק איכאד והתרחקה מהתקשורת. עכשיו היא חוזרת עם אלבום חדש, "Matangi", כדי שתוכל לספר על הפרישה שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ