מלהיטי ענק ועד חוסר כל: חייו ומותו של הזמר הגדול ג'קי מקייטן

הוצאה מחודשת של "הקסם השחור", אלבומו הנשכח של ג'קי מקייטן משנות השמונים, אמורה לעשות עמו צדק היסטורי. סיפור חייו ומותו של אחד מגדולי הזמר המזרחי ומי שחיבר בין דור המחתרת של הז'אנר לכוכביו הראשונים

ג'קי מקייטן, 1985. נתן לזוהר ארגוב את "אלינור"
ג'קי מקייטן, 1985. נתן לזוהר ארגוב את "אלינור" צילום: נתי הרניק / לעמ
בן שלו
בן שלו
בן שלו
בן שלו

"זה היה סיפור חזק בתעשייה", נזכר הגיטריסט יהודה קיסר. "כולם דיברו על זה. איך בן אדם מחק תקליט שלם שלו. לחץ 'רקורד' וחיכה עד שכל המאסטר היה מחוק".

הבן אדם הוא ג'קי מקייטן. התקליט הוא "הקסם השחור". מקייטן הקליט אותו בתחילת שנות השמונים – והשמיד את ההקלטה מיד אחר כך. מדוע הוא עשה את זה? תלוי את מי שואלים. נתחיל עם גרסתו של יהודה קיסר, שהפיק והקליט את האלבום באולפן שלו. "אחרי שסיימנו את התקליט, ג'קי התקשר למאיר ראובני ואמר 'בוא תשמע את המאסטר'", מספר קיסר. ראובני ניהל את חברת התקליטים האחים ראובני, שבה מקייטן היה חתום. "ראובני אמר שהוא יבוא אבל הוא לא הגיע", ממשיך קיסר. "מחכים, מחכים, אבל ראובני לא מגיע. אין פלאפונים, אי אפשר להשיג את הבן אדם. וג'קי מת להשמיע את התקליט, וגם יש נגנים שצריך לשלם להם. אחרי כמה שעות מתקשרים שוב למשרד. ראובני עונה. ג'קי אומר לו 'איפה אתה? אמרת שתבוא לפני ארבע שעות'. ראובני אומר: 'בסדר, אני בא'. וג'קי כבר בעצבים. הוא אומר לראובני 'אם אתה לא מגיע עכשיו, אני מוחק את ההקלטה'. ראובני, בביטחון, אומר לו 'תמחק'. הוא לא האמין שהוא ימחק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ