אחרי שלושה עשורים, R.E.M מתפרקת - מוזיקה - הארץ

אחרי שלושה עשורים, R.E.M מתפרקת

להקת הקולג'ים שפרצה למרכז הבמה הודיעה אתמול באתר האינטרנט שלה: "כחברים וכעמיתים, החלטנו להפסיק לפעול כלהקה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
דפנה ארד

להקת הרוק האמריקאית R.E.M הודיעה אמש שהחליטה להתפרק אחרי שלושה עשורים של פעילות.

הלהקה הודתה למעריצים בהודעה שהתפרסמה באתר הרשמי שלה, remhq.com. "למעריצנו ולחברינו: כ-R.E.M, כחברים ותיקים וכעמיתים, החלטנו להפסיק לפעול כלהקה, זאת בהכרת תודה, בתחושת סיום ובהשתאות נוכח הישגינו במהלך השנים. לכל מי שאי פעם התרגש מהמוזיקה שלנו - תודה עמוקה על כך שהאזנתם".

הלהקה שמרה על יציבות מרשימה בכל שנות פעילותה. היא הוקמה על ידי מייקל סטייפ, מייק מילס, פיטר באק, וביל ברי - שעזב את הלהקה בעקבות בעיה בריאותית.

שעות מספר לאחר פרסום ההודעה, חברי הלהקה הוסיפו לה כמה מסרים אישיים - סולן הלהקה סטייפ כתב: "איש חכם אמר פעם - 'הדבר החשוב ביותר במסיבה הוא לדעת מתי הגיע הזמן לעזוב אותה'. בנינו משהו יוצא מן הכלל יחד, ועכשיו אנחנו עוזבים אותו.

"אני מקווה שמעריצינו יבינו שזו היתה החלטה לא פשוטה, אך לכל דבר יש סוף, ואנחנו רצינו לעשות את זה כמו שצריך ובדרך שלנו. אנחנו רוצים להודות לכל האנשים שעזרו לנו להיות R.E.M ב-31 השנים האחרונות. היה מדהים".

גיטריסט הלהקה באק הוסיף: "אנחנו חותמים את הפרק הזה כחברים טובים. אני משוכנע שאפגש עם חברי הלהקה בעתיד, כפי שבטוח אמשיך להתראות עם מלווינו במהלך כל השנים, אלו שתמכו בנו היישר מחנות התקליטים המקומית, ואלו שעמדו בירכתי המועדון, וצפו בכמה ילדים בני 19 שניסו לשנות את העולם".

בסיסט הלהקה מילס אמר: "היינו להקה במובן האמיתי ביותר של המלה. כמו אחים שאהבו וכיבדו אחד את השני. אנחנו מרגישים כמו חלוצים. לא מעורבים בכך עורכי דין או אי הסכמה. החלטנו ללכת על זה יחד, בידידות ובהתחשבות בכל אחד מאתנו. אנחנו פשוט מרגישים שהגיע הזמן".

בשנות פעילותה הוציאה הלהקה 15 אלבומים. משיריה המוכרים ביותר אפשר לציין את "Losing my religion" ו"Everybody hurts". מוקדם יותר השנה הוציאה הלהקה את האלבום "Collapse into now".

חברי R.E.M במופע בהייד פארק בלונדון ב-2005צילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ