פסטיבל "אינדינגב" ייערך השנה בסוף אוקטובר בפעם החמישית

אורי זר אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי זר אביב

פסטיבל אינדינגב יתקיים השנה בפעם החמישית ברציפות במצפה גבולות שבנגב, בין התאריכים 27 ל-29 באוקטובר. גם השנה צפויים להימכר לפסטיבל כ-3,500 כרטיסים במכירה מוקדמת, כמו בשנותיו הקודמות שבהן נגמרו הכרטיסים זמן ניכר לפני פתיחת השערים, וכן לא תתקיים מכירת כרטיסים בימי הפסטיבל. בדומה לשנה שעברה, יתקיימו באינדינגב יותר מ-70 הופעות של מוזיקאים ישראלים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות, מקשת רחבה של סגנונות, כשהדגש הוא על קידום אמנים ולהקות שפועלים בשולי תעשיית המוזיקה.

מעל שלוש במות הפסטיבל יופיעו השנה: בני המה (אוהד פישוף וישי אדר מנושאי המגבעת), לורנה בי עם דנה עדיני, שי נובלמן שיציין עשור לאלבום הבכורה שלו, נקמת הטרקטור, מריונטה סול יחד עם נועם רותם, איזבו, פאנקנשטיין, משפחת אלאייב, הפקה מיוחדת לכבוד המחזה "מלכת האמבטיה" בהשתתפות רות דולורס וייס ויהוא ירון, זאב טנא, 1:1 יחד עם יענקל'ה רוטבליט וקבוצת אוחנה בראס בנד שכוללת, בין היתר, את חברי הדג נחש, התפוחים, קותימן וספי רמירז.

נוסף על הופעות של מוזיקאים, יתקיימו סטים אלקטרוניים של דיג'יים ותופעל תחנת רדיו עצמאית שתשדר ממתחם הפסטיבל. להבדיל משנים עברו, השנה שם הפסטיבל דגש על מתחם האוהלים שבו יתקיימו פעילויות שונות, יועברו הרצאות וכן יוקדש בו אזור להצגת אמנות של הקהל.

הפסטיבל מבקש לעודד יצירה וקישוט של אוהלים, וייתן במה לכל מי שיבקש להציג את יצירותיו. מארגני הפסטיבל, תושבי הנגב מתן נויפלד ואסף קזדו, מצהירים כי: "זהו אירוע ללא מטרות רווח כספי והוא למען ובשביל חשיפה הדדית בין הקהל והאמנים". אינדינגב שהתחיל בשנתו הראשונה כאירוע למוזיקת האינדי המיועד לקהל מצומצם, התפתח מאוד בחמש שנות קיומו, ונחשב כיום לאחד מהאירועים החשובים ביותר בתרבות המוזיקה הישראלית.

תגובות