הופעות ג'ז ישראלי במסגרת אירועי "חשיפה בינלאומית"

מוסיקאים ישראלים יקבלו הזדמנות להרשים עשרות אנשי ג'ז ותרבות שהגיעו לישראל מ-25 מדינות בסדרת הופעות בירושלים ובתל אביב

בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו

"Third World Love" היא אחת המייצגות הבולטות של הג'ז הישראלי החדש, אבל לצדה יש עוד עשרות דוגמאות חיות ומנגנות לקפיצה הנחשונית שהג'ז המקומי עשה בשנים האחרונות. יש מקומות על מפת הג'ז העולמית שבהם מודעים היטב להתקדמות של הג'ז הישראלי (למשל, ניו יורק, שבה פועלים הרבה ג'זיסטים ישראלים מצוינים), אבל יש מקומות רבים שאליהם השמועה עדיין לא הגיעה, ובדיוק בשביל זה יתקיימו החל מהיום ובמשך ארבעה ימים אירועי "חשיפה בינלאומית לג'ז ומוסיקת עולם".

החשיפה הבינלאומית, שיזמו ואירגנו איש הג'ז הירושלמי ברק ויס ואנשי עמותת הצוללת הצהובה (בשיתוף עם מועדון לבונטין 7 ובתמיכת משרדי החוץ והתרבות וקרן ירושלים), היא פרזנטציה בקנה מידה גדול של מיטב הכוחות המקומיים בתחומי הג'ז ומוסיקת העולם. המוסיקאים הישראלים יופיעו לפני כמה עשרות אנשי ג'ז ותרבות שבאו לישראל מ-25 מדינות - ממרכזי ג'ז גדולים כמו ארה"ב וצרפת ועד מקומות כמו קוסטה ריקה ומיאנמר. בין האורחים יהיו מנהלים של פסטיבלים ומרכזי תרבות חשובים, עורכי מגזינים בולטים, אמרגנים ועיתונאים, והמטרה היא להכיר להם את התוצרת המוסיקלית המקומית ולגרום לכך שכמה שיותר הרכבים ישראליים יוזמנו לפסטיבלים ואירועי תרבות בעולם.

נינו ביטוןצילום: אפלבאום תומר

28 ההרכבים שיופיעו בחשיפה הבינלאומית ינגנו בשישה סשנים של הופעות - ארבעה בצוללת הצהובה בירושלים ושניים בלבונטין 7 בת"א (בכל סשן ינגנו 4-5 הרכבים, לכל אחד תוקצב כחצי שעה). ההופעות פתוחות לקהל, ובצוללת הצהובה הן אף יהיו בחינם. בהופעות בת"א ייגבו סכומים סמליים.

החשיפה הבינלאומית תיפתח הערב ב-20:00 בצוללת הצהובה. יופיעו: אלי דג'יברי, החלילנית הדר נויברג, הרכב ההארדקור-כליזמר "רמזיילך" והפסנתרן עומרי מור עם פרויקט "אנדלוג'ז".

ביום חמישי ב-15:00 יופיעו בצוללת הצהובה דואו המקישנים תומר יריב וגלעד דוברצקי, נגן העוד נינו ביטון ותזמורת המגרב, הגיטריסט עמוס הופמן, הסקסופוניסט אורי גורביץ', ומשפחת אלייב.

ביום חמישי ב-21:00 יופיעו בצוללת הצהובה גדי סרי עם פרויקט "ספרי", החצוצרן איתמר בורוכוב, והסקסופוניסט אבטה בריהון עם ההרכב "שבתה". ביום שישי ב-10:00 יופיעו בצוללת הצהובה המקישן זוהר פרסקו עם דניאל זמיר וניתאי הרשקוביץ, הזמרת איילת רוז גוטליב, הגיטריסט איתמר ארז, הסקסופוניסט אלברט בגר, להקת "אנדרלמוסיה" ונגן העוד מישל סג'ראווי.

בשבת ב-13:00 יופיעו בלבונטין 7 בתל אביב האורקסטרה של אבי ליבוביץ', טריו איסתיקלל, הצמד "מאלוקס", הפסנתרן תומר בר, הפסנתרן עומר קליין והגיטריסט נדב רמז. החשיפה הבינלאומית תינעל במוצאי שבת בלבונטין 7. יופיעו: אהוד בנאי וההרכב "ג'יש", אנסמבל יאמאן, ויאיר דלאל עם "בנד אוריינט".

אבי ליבוביץ'צילום: בכר דודו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ