מטעמים לאוזן באירוע הפתיחה של "סתיו צרפתי"

יצירות מקסימות, אמנים ידועים, מזג אוויר נוח. אז למה בכל זאת רק קומץ אנשים הגיע לפסטיבל השני למוזיקה קאמרית ולשירה אמנותית?

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

יצירות מקסימות, אמנים ידועים, אולם יפה ויזואלית וטוב מאוד אקוסטית, מזג אוויר נוח. ועם כל זאת, רק מתי מעט באו אמש לאירוע הפתיחה של "סתיו צרפתי" - שורת קונצרטים של מוסיקה צרפתית שנערכת השבוע בספרייה ע"ש בלומנטל ברחוב ביאליק בתל אביב.

הקהל מסתורי, מי יידע את נפשו. מקצוענים בארגון קונצרטים אומרים שאין מסתורין, מסבירים שבלי שיווק אגרסיווי שעולה כסף אנשים לא באים גם לקונצרט הראוי ביותר. ובכל זאת: איפה מתחבאים, למשל, אלפי הנשים והגברים הפוקדים את הרצאותיה של אסתרית בלצן? איך יתכן שהמפעל ההסברתי האדיר והוותיק מאוד שלה לא מניב, בין השאר, אולם מלא באירוע אטרקטיווי כמו זה שהיה אמש? והרי לא מדובר כאן כלל במוסיקה מודרנית מאתגרת. אגב, במחציתו הראשונה של האירוע השתתפו, לצד המקצוענים, נגנים צעירים מבית הספר תלמה ילין; שיערתי אפוא שלפחות אלה, עם בני משפחותיהם שנכחו באותה מחצית ראשונה, הם קהל מובטח למחצית השנייה. השערה נאיווית.

עכשיו התוכן: במחצית הראשונה ניגנו צמד הפסנתרנים טאמי קנזאווה ויובל אדמוני את "שוליית הקוסם" של דיקא, ואחר כך - עם נגנים צעירים וגם עם תלמידים כאמור, ועם קריין - את "קרנבל החיות" של סן-סאנס. בשתי מלים: מטעמים לאוזן. מוזיקה אמנותית קלה, נעימה, אנינה. מי שלא בא - הפסיד. לאחר ההפסקה הופיעו לסירוגין הזמרים רונה ישראל (סופרן, נהדרת כתמיד), אור בן-נתן (בס פנומנלי, נדיר, לא מלוטש דיו), החלילנית שרון צימרמן, איל מלכינסון ליד הפסנתר. טעמתי אחדות מן האריות והשירים (גונו, סן-סאנס, ועוד) ופרשתי גם אני לפני תום הקונצרט, אבל עם הצדקה (קרבת ה"דד-ליין"). נשאר להזכיר שבהמשך השבוע צפויים קונצרטים צרפתיים נעימים נוספים, באותו מקום: גם בארוק, גם שירים, גם פסנתר סולו, גם כלי נשיפה. כדאי.

הפסטיבל השני למוזיקה קאמרית ולשירה אמנותית. עורך: איל מלכינסון. אולם הספרייה על שם פליציה בלומנטל בתל אביב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ