רשות השידור בוחנת את החזרת שיטת הפלייליסט לרשת ג'

מנכ"ל רשות השידור: ייתכן שבאמצעות החזרת השיטה, שעבדה בהצלחה מרובה בעבר, נצליח לתת במה רחבה יותר לאמנים ישראלים

אורי זר אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי זר אביב

ברשות השידור שוקלים להחזיר את שיטת הפלייליסט לתחנות הרדיו שלה, כך עלה אתמול מדיון שיזמו רשות השידור אמ"י ואקו"ם בכותרת "למה לא משמיעים אותי?". מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, אמר בדיון כי "אני רואה בערוצים המסחריים תכניות כמו 'כוכב נולד' ולבי נחמץ, מכיוון שהבית האמיתי והטבעי לתוכניות המוזיקה הוא ברשות השידור".

בשל כך הודיע בן מנחם על הקמת צוות שיקבע את עתידן המוזיקלי של תחנות הרדיו של רשות השידור. בראש הצוות יעמוד מנהל מחלקת התרבות והבידור בערוץ הראשון, יואב גינאי, והוא אמור לכלול גם יוצרים ואמנים. מטרת הצוות הוא לפעול למען הענקת ביטוי נרחב למוזיקה הישראלית על כל גווניה. על האפשרות להחזיר את שיטת הפלייליסט לרשת ג' אמר אתמול בן מנחם כי "ייתכן שבאמצעות החזרת השיטה, שעבדה בהצלחה מרובה בעבר, נצליח לתת במה רחבה יותר לאמנים ישראלים".

יואב גינאי (משמאל) בכנס "למה לא משמיעים אותי?" שנערך אתמולצילום: רפי דלויה

שיטת הפלייליסט, שמזוהה ביותר עם תחנת הרדיו הצבאית גלגלצ, היא שיטת עריכה מוזיקלית שלפיה נבחרת מראש רשימה שרק מתוכה רשאים העורך המוזיקלי, המגיש או השדרן לבחור אילו שירים לשבץ בתוכניות שבאחריותם. השיטה הייתה נהוגה ברשת ג' עד שנת 2008, וכעת נבחנת האפשרות להחזיר אותה לתחנה זו תחילה.

"השידור הציבורי הוא המעוז האחרון על מנת שזמרים ישראלים יקבלו מקום וביטוי ברדיו ובטלוויזיה. תתעוררו לפני שיהיה מאוחר", אמר יו"ר אמ"י, יעקב מנדל. נציג האמנים בוועד המנהל של רשות השידור, יעקב נווה, הוסיף כי הוא רואה חשיבות בכך "ששיקולי העריכה ברדיו ובטלוויזיה של הרשות, יהיו שיקולי איכות ולא רק שיקולי רייטינג".

עוד נודע אתמול כי ועדת המכרזים בראשות יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, בחרה את משה מורד לתפקיד מנהל תחנת 88FM, במקומו של יובל גנור, שניהל אותה בשלוש השנים האחרונות. מורד, לשעבר מנכ"ל חברת התקליטים NMC, משדר תוכנית יומית בתחנה. הוא החל את דרכו בגלי צה"ל, עבר בשנות השמונים לרשת ג' וגם שידר בתחנת הרדיו האזורית רדיוס 100FM. כמו כן, היה המגיש של תוכנית הטלוויזיה "להיט בראש", ובלונדון שימש מנהל שיווק בחברת התקליטים EMI.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ