אחינועם ניני: אם כל ערבי מחבל, אז כן, שרתי למחבלים

אורי זר אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים172
אורי זר אביב

הזמרת אחינועם ניני הגיבה היום (ראשון) לקבוצת הפייסבוק שפתחו נגדה אנשי ימין בעקבות השתתפותה בטקס יום זיכרון אלטרנטיבי בהשתתפות קהל יהודי וערבי. "שמעתי שיש כל מיני התרחשויות בפייסבוק בענייני, קריאות להחרים אותי כי 'שרתי למחבלים ביום הזיכרון'", כתבה ניני בעמוד הפייסבוק שלה. "אני פשוט המומה מהסילוף המכוער והמטומטם הזה. שרתי בטקס אלטרנטיבי שבו יהודים וערבים זוכרים ובוכים יחדיו על אהוביהם שאבדו במלחמה המתמשכת בינינו".

נכון להערב בקבוצה הקוראת להחרמתה של ניני רשומים מעל ל-3,500 משתמשים. "אחיגועל ניני, לא להאמין מה שבצע כסף עושה לאנשים", "אין לה איפה לשיר קוראת לעצמה זמרת אצל הערבים רק היא יכולה להופיע" – כתבו חלק מהחברים בקבוצה. בין התגובות הופיעו גם קריאות להתארגנות להפגנה מחוץ למקום בו תתקיים הופעתה הקרובה של הזמרת.

לתגובתה של ניני למחאה היו תומכים רבים אך גם לא מעט כאלה שגינו אותה. ניני הוסיפה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הטקס היה מרגש, כולו בסימן אחדות, הבנה, אמפטיה ובעיקר שלום! כל המשפחות השכולות וכל המשתתפים באו לבחור בחיים, לא במוות. אם כל ערבי הוא מחבל, אז כן, שרתי למחבלים. באותה מידה, כל ישראלי הוא רוצח, לא? אז הייתי בחברה טובה. אני מציעה שנרגע כולנו ונתחיל לחשוב איך אנחנו מקדשים את החיים ולא את המוות, איך שוברים את מעגל האטימות והשנאה, ומקיימים סוף סוף את 'ואהבת לרעך כמוך', במלוא מובן המשפט החכם הזה".

אחינועם ניני (משמאל) יחד עם מירה עוואד בהכנות לאירוויזיון 2009צילום: אמיל סלמן

לאחר שניצת הדיון סביב תגובתה הראשונה פרסמה ניני סטטוס ובו כתבה שקראה את התגובות הרבות והוסיפה "אני מודה על כל התמיכה. ולכל השאר, אני מאחלת שתתעוררו מהכישוף הזה שגזל תבונתכם וחמלתכם".

"העוצמה הפתיעה אותי, הסגנון ממש לא", אמר מנהלה האישי עופר פסנזון ל"הארץ". "שאלוהים יעזור לנו, זו התלהמות של ימנים קיצוניים ושל אנשים שלא יודעים על מה שהם מדברים". פסנזון אמר שלא רק בישראל הוא מתמודד עם מחאה פוליטית. "70% מפעילותה של אחינועם בחו"ל", הוא אומר, "שם אנחנו צריכים להתמודד עם המון אנשים שחושבים שכל הישראלים הם דווקא כמו נתניהו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ