אקדחי מים לוהטים: על ההופעה של "מדסקי, מרטין ווד"

למרות הגרוב הנהדר, הדינמיקה המוצלחת והחוויה המהנה, ההופעה של השלישייה לא הצליחה להתעלות אל מעבר לכיף - מהסוג שמתנדף

בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו

"מדסקי, מרטין ווד" היא להקה שקשה מאוד להצמיד לה תווית סגנונית. ג'ז? פאנק פסיכדלי? ספייס-רוק אינסטרומנטלי? פאואר לאונג'? כל התשובות נכונות, ואף תשובה איננה נכונה.

להופעה של השלישייה בתל אביב בשבוע שעבר, לעומת זאת, אפשר בקלות להצמיד תווית. זאת היתה אחת מאותן הופעות שיוצאים מהן ואומרים "היה סבבה". לא פחות, אבל גם לא יותר. מהנה אך לא באמת מצוין. מוצלח אך לא בלתי נשכח. כיף מהסוג שמתנדף. סבבה.

הדרך אל המסקנה הזאת לא היתה מיידית. חצי השעה הראשונה של ההופעה היתה סבבה מינוס. כל המעטפת היתה שם: דינמיקת המשולש שווה הצלעות ש"מדסקי, מרטין ווד" (להלן ממ"ו) מצטיינת בה, מקלדות הווינטג' המלבבות של מדסקי, השילוב האופייני בין מופשט למחויך, הגרוב הנהדר של כריס ווד בבס.

משמאל לימין: מרטין, ווד ומדסקי בתל אביב. משהו היה חסרצילום: דניאל בר און

ובכל זאת, משהו היה חסר - הן מצד התוכן המלודי וההרמוני, שהיה דל למדי, והן מצד הרוח האנושית שנשבה מהבמה ולקתה מעט באגף החדווה וההתלהבות. יצוין כי חבורת הסטלנים שעמדה לידי - ממ"ו זוכה לאהדה בקרב הקהל הספציפי הזה - היתה באקסטזה, ואחד מהם אפילו צעק בשלב מסוים "המוסיקה שלהם עושה לי חם במוח!"

המוח אכן התחמם קלות אחרי חצי או שלושת-רבעי שעה של הופעה. המתופף בילי מרטין, שלא הבריק בפתיחה, נכנס לעומק הגרוב. הקטעים נעשו בשרניים וסמיכים יותר, או לחילופין אווריריים להפליא. התוכן המוסיקלי - מנגינות ותזרימי אלתור - נעשה מעניין יותר. גם ברגעים אלה לא נרשמו התרחשויות מסעירות, אבל מפלס ההנאה היה גבוה.

ואז, בהדרן, ממ"ו התחילו לנגן את הגרסה שלהם ל"היי ג'ו", והסבבה נהפכה לסבבה פלוס פלוס. מדסקי היה הכוכב בקטע הנהדר הזה: הוא ליטף את הוורליצר וההמונד שלו בחוכמה ובאיפוק, שהגיעו לשיאם בריף המפורסם של השיר, שפוסע בתקיפות בחצאי טונים.

מדסקי ויתר על המהלך השלם של הריף, ניגן רק חלקים ממנו, ועשה את זה בצורה שהפכה את בלדת הרצח לכמעט שיר ערש, כמעט שיר ילדים. היי ג'ו-ג'ו, לאן אתה הולך עם האקדח מים הזה? תיזהר כשאתה חוצה את הכביש ותחזור עד שבע לארוחת ערב.

"מדסקי, מרטין ווד". בארבי תל אביב, 26.4

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ