ארגוני השמאל נגד מדונה: סירבו לבוא להופעה

הזמרת הקדישה 580 כרטיסים לארגוני שלום פלסטיניים וישראליים. הארגונים סולידריות ואנרכיסטים נגד הגדר לא באים: "המונח שלום רוקן מתוכן"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

ארגוני שמאל ופעילי שלום קיבלו מהפקת ההופעה של מדונה הזמנה. חלקם מסרבים להגיע. אתמול יצרו קשר אנשי ההפקה והזמינו את נציגי הארגונים לבוא להופעה שמתקיימת הערב ברמת גן. מדונה בחרה להקדיש 580 כרטיסים לטובת ארגוני שלום פלסטיניים וישראליים.

בארגון סולידריות החליטו לדחות את ההצעה. "אחרי התלבטויות החלטנו שלא לקחת את הכרטיסים", אומרת אלמה ביבלש, פעילת הארגון. "אם אנחנו מגיעים אז יש בזה אמירה פוליטית, והיא צריכה להתאים למה שאנחנו רוצים להגיד - ובקונצרט הזה אין שום דבר, חוץ מהיותו קונצרט למען השלום. המונח שלום רוקן מתוכן, כולם בעד שלום בלי להבין את המשמעות, בלי לדבר על המחירים שלו. לא מדברים על פירוק משטר הפריווילגיות או על סיום הכיבוש. מדברים על השלום כמשהו פילוסופי שלא מחובר לשטח והקונצרט הזה הולך לאותו הכיוון". מעבר לביקורת על הקונצרט הביעו אנשי סולידריות גם ביקורת על מדונה עצמה. "היא מגיעה לישראל מדי פעם ומעולם לא בחרה לנקוט עמדה פוליטית, מעולם לא התבטאה נגד הכיבוש אבל היא כן נפגשה עם פוליטיקאים והצטלמה איתם. יש לנו תחושה של כיבוס, וושינג".

גם ארגון אנרכיסטים נגד הגדר, שקיבלנו הזמנה לאירוע, החליטו לדחות אותה.

מדונה והנשיא פרסצילום: משה מילנר / לע"מ

פורום ארגוני השלום, המייצג עשרות ארגוני שלום, החליט שכן לקבל את ההזמנה. "אני שמח כי מדונה מוצאת לנכון להביע הערכה לפעילי השלום הישראלים והפלסטינים הפועלים יחד לקידום השלום ושמה זרקור על נושא חשוב זה במיוחד בתקופה של זו קיפאון מדיני", אמר אתמול יו"ר פורום ארגוני השלום, רון פונדק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ