צלב קרס על מצחה של לה פן בהופעת מדונה

מפלגת "החזית הלאומית" שוקלת לתבוע את מדונה, לאחר שבהופעתה של הזמרת בת"א בחמישי הוקרן צלב קרס על דמותה של מנהיגת הימין הקיצוני

אורי זר אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים39
אורי זר אביב

הופעתה של מדונה שנערכה ביום חמישי באיצטדיון רמת גן זכתה לביקורות מעורבות בכלי התקשורת העולמיים. נציגים מכ-80 כלי תקשורת זרים באו לישראל כדי לצפות ביריית הפתיחה של סיבוב ההופעות הבינלאומי לקידום "MDNA", אלבומה ה-12 של מדונה שיצא השנה.

"בשביל הופעה שהוגדרה כ'קונצרט שלום', הלילה שפתח את סיבוב ההופעות העולמי של מדונה בישראל, הציג מידה בלתי פרופורציונלית של אלימות", כתבה מבקרת ה"הוליווד ריפורטר", כשהיא מתייחסת לדימויים המלחמתיים והדתיים שהובלטו בחלקו הראשון של המופע. אבחנה דומה הציג דן ויליאמס בביקורת שפרסם בסוכנות הידיעות רויטרס: "מדונה פתחה את סיבוב ההופעות שלה במסר של שלום, זאת למרות שהציגה קטעי ריקוד אפלים שמתארים אלימות ואקדוחנים מדממים רקדו לצדה".

במקביל מתברר כי בין הדימויים הרבים שהוקרנו על מסכי הענק במופע, הופיעה לשבריר שנייה תמונתה של מנהיגת מפלגת הימין הקיצונית בצרפת, מרין לה פן, כשצלב קרס מעטר את מצחה. על פי דיווחים בצרפת, מפלגת "החזית הלאומית" בוחנת אפשרות של הגשת תביעה.

מדונה בהופעה בישראל. שבחים להפקה ופחות לביצועים הווקאלייםצילום: אי-פי

"מדונה היא עדיין מלכת הפופ הבלתי מעורערת, בהופעתה אין שני לה והפרקפציוניזם שלה משתקף בכל מה שהיא עושה, במיוחד בסיבוב ההופעות", כתב בלוגר הרכילות המפורסם פרז הילטון שנכח במופע. רוב הביקורות בישראל ובעולם שיבחו בעיקר את הפן ההפקתי של המופע ופחות את איכות הביצועים של כוכבת הפופ; המבקר של אתר "Business Week" כתב ש"מבחינת עיצוב הבמה ומה שהתרחש עליה, הצופים בהחלט קיבלו תמורה לכספם", אולם הוא גם ביקר את איכות הביצועים וטען ש"עם שימוש מאסיבי בפלייבק, כולל ברגעים שמדונה נעלמה מהבמה כדי להחליף תלבושות, לא קל היה לדעת מתי היא באמת שרה ומתי מדובר בהקלטה".

מדונה שהתה בישראל כשבוע ביחד עם ארבעת ילדיה ובן זוגה, ומשכה תשומת לב רבה של התקשורת. בהופעה צפו כ-33 אלף איש ובהם כמה אלפי מעריצים מחו"ל. אתמול עזבה הזמרת את ישראל לטובת אבו דאבי, התחנה הבאה בסיבוב ההופעות העולמי שלה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ