“מאמי” תעלה מחדש בתיאטרון צוותא

אופרת הרוק חוזרת למשכנה המקורי וב-2 בינואר תעלה בגרסה מחודשת בבימויו של דניאל אפרת

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

אופרת הרוק מעוררת המחלוקת “מאמי”, שנכתבה על ידי הלל מיטלפונקט והועלתה לראשונה בתיאטרון “צוותא” ב–1986, חוזרת למשכנה המקורי וב–2 בינואר תעלה בגרסה מחודשת בבימויו של דניאל אפרת, למוסיקה שכתבו אהוד בנאי ויוסי מר חיים. לפני כחצי שנה חודשה “מאמי” בבית הספר למשחק בית צבי.

אפרת אמר על תזמון ההצגה, לקראת הבחירות לכנסת ה–19, כי “אף שהן לא נותנות יותר מדי סיבות להיות אופטימיים, במציאות כל כך ימנית ורגע לפני שלא נוכל לגעת בחומרים כאלה מטעמי צנזורה, חשוב לצעוק את הצעקה של ‘מאמי’”.

“מאמי” עלתה לפני כחצי שנה גם בבית הספר למשחק בית צבי, ועוררה סערה כשהנהלת בית הספר ביקשה להזמין אליה חיילים ומדור תרבות בצה”ל החליט לא לאשר את הבקשה. על כך אמר אז מיטלפונקט כי “יש היום דוקטרינה שמערבבת בין פטריוטיות לציונות ואין ספק שהצבא ננעל בתוכה. צריך לזכור שגורמים דתיים חזקים יותר כיום במערכת מאשר בעבר. אני כמעט בטוח שדברים שאמרנו וכתבנו בתקופה שבה עשיתי מילואים בתיאטרון צה”ל, לא היו עוברים היום”.

גיבור “מאמי” הוא כתב זוטר במקומון שמספר את סיפורה של מאמי, מלצרית במזנון דרכים בתחנת דלק דרומית, שנישאה לפועל עני שיצא למילואים וחזר כצמח. מאמי ובעלה, בתקווה לחיים מאושרים, עוברים לעיר הגדולה. בפאב תל אביבי היא נאנסת על ידי עובדי מטבח פלסטינים שבאים אתה חשבון על מעלליה של הציונות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ