סנדרסון במסיבת עיתונאים של "כוורת": "רק עכשיו אנחנו מתחילים להתפרק"

חברי “כוורת” ערכו מסיבת עיתונאים לקראת האיחוד. לעת עתה לא מתוכננים שירים או מערכונים חדשים וההופעה, לדברי חברי “כוורת”, נועדה להיות "נוסטלגיה נעימה"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

40 שנה חלפו מאז נוסדה להקת “כוורת” וגילם של חברי הלהקה עמד כצפוי במרכז מסיבת העיתונאים לציון חזרתה. על השולחן הצטופפו יצחק קלפטר ואלון אוליארצ'יק, דני סנדרסון וגידי גוב, אפרים שמיר ויוני רכטר ומאיר פניגשטיין בשיחת סקייפ מלוס אנג'לס. כולם נראו במצב רוח מרומם ונוחים לעוד בדיחת גיל שנשלפה בתשובה לשאלה מקהל העיתונאים.

"באחת מתוכניות הטלוויזיה שעשינו אני עומד מאחורי כיסא בר. אני קופץ עליו ונעמד. את זה אני מניח שאני לא אעשה", אמר גוב, רגע אחרי שנשאלו האם המחשבות על הופעת רוקרים מזדקנים מטרידה אותם, והוסיף: "זה המגפיים של ברוך, כמה רוקר אתה כבר יכול להיות עם המגפיים של ברוך". סנדרסון, שישב לצדו הוסיף: "נשתדל לא להיות פאתטיים".

חברי "כוורת" צילום: דודו בכר

ב-19 וב-20 לחודש יוני הקרוב תקיים הסופר גרופ הישראלית, מהפופולריות שקמו בארץ, הופעות איחוד בבריכת הסולטן בירושלים. אלו יהיו הופעות ראשונות לכוורת אחרי האיחוד הקודם, שקרה בשנת 1998. ההופעות ינעלו את פסטיבל ישראל ולעת עתה צפויות להיות חד פעמיות. חד פעמיות אך לא בלתי חגיגיות: פרט להופעות צפוי גם מארז דיסקים חגיגי, שיכלול שישה דיסקים ובהם גם קטעים מחזרות, עיבודים שונים ומערכונים, וסרט תיעודי שיעקוב אחרי החזרות וההופעות.

כל אלו הספיקו בכדי לקבץ לאולם לא גדול במלון על חוף הים של תל אביב כמה עשרות עיתונאים נרגשים, את האמרגן המיתולוגי, יהודה טלית, שגם נשא מלים נרגשות, ואת חברי כוורת שנראו כאילו נרתמו לשואו ברצון. כשנשאלו מה פתאום איחוד, הגיבו כמעט בהשתוממות. גוב: "חשבנו על זה כמעט כל שנה בעשור האחרון ופה פתאום התקמבן לנו". אולארצ'יק: "אין יום בחיים שלי שלא שואל אותי לפחות אדם אחד ברחוב מתי אנחנו חוזרים, שלא לדבר על שאלות כמו למה התפרקתם. זאת הזדמנות לעשות את זה".

סנדרסון: "זה בעיקר 40 שנה להקמה וזה זמן טוב שאנחנו יכולים עדיין לתת בו הופעה טובה. שואלים למה התפרקתם, אבל רק עכשיו אנחנו ממש מתחילים להתפרק", הוא אומר, וכצפוי הקהל וחבריו לשולחן צוחקים. "זאת אולי הזדמנות אחרונה. הפעם האחרונה שחזרנו היתה לפני 15 שנה. אם נמשיך ככה הפעם הבאה תהיה בגיל הזהב, עכשיו זה אולי הוואלס האחרון של ‘כוורת’".

כאמור, לעת עתה לא מתוכננים שירים או מערכונים חדשים וההופעה, לדברי חברי “כוורת”, נועדה להיות "נוסטלגיה נעימה". ולמרות זאת, אומר רכטר: "אני חושב שכשניפגש יקרו דברים. כשנמצאים ליד הכלים זה כבר לא רק המלים של השירים. אני מאמין ומקווה שיהיה משהו שיפתיע גם אותנו, כי אם אין התחדשות אין סיבה לחזור. עם זה המטרה היא באמת לעשות שירים מוכרים של ‘כוורת’".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ