מארגני החרם התרבותי על ישראל עלולים לפגוע בפסטיבל מוסיקה ערבי

מפעילים לחץ על להקת היפ־הופ ירדנית, במטרה למנוע ממנה להשתתף בפסטיבל “על טביעה”, שיתקיים ברמת הגולן בתחילת יולי

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

החרם התרבותי על ישראל, במחאה על כיבוש השטחים, עלול לפגוע בקרוב באופן ממוקד גם בחיי התרבות של ערבים אזרחי ישראל. מארגני החרם מפעילים לחץ על להקת היפ־הופ מירדן, במטרה למנוע ממנה להשתתף בפסטיבל מוסיקה שיתקיים ביולי ברמת הגולן ויכלול הופעות של הרכבים פלסטיניים־ישראליים.

פסטיבל "על טביעה", שיתקיים ב-8-7 ביולי בברכת רם ברמת הגולן, הוא יוזמה של מוסיקאים ואנשי תרבות, שמבקשים לקיים פסטיבל מוסיקה ערבי "ברוח וודסטוק", כדבריהם (הסיסמה של הפסטיבל היא "עשו מוסיקה, לא מלחמה" ובלוגו שלו נראית דמותו של מהטמה גנדי מסובבת תקליטים). ב”על טביעה” יופיעו כמה הרכבים מרמת הגולן ("תות ארד", "ג'מע תקסיר" ו"אל חיזאא אל אחדר"), המוסיקאי ג'ואן ספדי (שהיה ידוע בעבר בשם "לנסז") והזמרת מייסא דאו, בתו של השחקן סלים דאו. עוד יהיו בו תקלוטים של הדי־ג'ייז מוחמד ג'באלי וסייד ריאם, ובמתחם הפסטיבל יוצגו עבודות אמנות וסרטים.

הלהקה היחידה מחוץ לגבולות ישראל שאמורה להופיע ב"על טביעה" היא הרכב ההיפ־הופ הירדני "אחר זפיר". הארגונים הקוראים לחרם תרבותי על ישראל (BDS), שפעילותם סיכלה בשנים האחרונות הופעות רבות של אמנים מחו"ל בארץ, מפעילים לחץ על הלהקה הירדנית במטרה למנוע ממנה להופיע ב"על טביעה".

בראיון לשבועון "אקונומיסט" אמר אחד ממארגני הפסטיבל, המוסיקאי החיפאי יזיד סעדי, שהלחץ של יוזמי החרם הוא "כמו כימותרפיה: הם לא מבחינים בין תאים בריאים לתאים סרטניים. הם הורגים את כולם". שותפו של סעדי לארגון הפסטיבל, עיסא חליפה, אמר הבוקר כי הוא מעדיף שלא להתראיין בשלב זה. בינתיים, לא ידוע מהי עמדתה של הלהקה הירדנית ואם היא שוקלת לבטל את בואה לפסטיבל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ