המלצות לפסטיבל הג’ז באילת

בן שלו
בן שלו
בן שלו
בן שלו

לפסטיבל הג'ז הנוכחי באילת, שייפתח ביום ראשון הבא, יש חיבה מיוחדת, על גבול האובססיה, לשלישיות. השלישייה היא היחידה הבסיסית של הג'ז ויש לה תמיד נציגות נכבדת, אבל כל כך הרבה שלישיות בפסטיבל אחד – 9 מתוך 16 הרכבים. יותר מ-50%! – לא זכורות כבר הרבה זמן. הנה ארבע שלישיות שנראות מבטיחות במיוחד:

שלישיית יותם זילברשטיין – זילברשטיין היה גיטריסט מצוין כבר כשהופיע בפעם הראשונה בפסטיבל, לפני כעשור. היום, אחרי כמה שנים בניו יורק, הוא משופשף ובשל הרבה יותר, והוא מביא אתו שני נגנים נפלאים – האורגניסט אחד סם יהל והמתופף עובד קלוויר.

ג'ף בלארד, מיגל זנון וקווין הייז – ג'ף בלארד, אחד המתופפים המבוקשים והמוערכים בג'ז האמריקאי, מנהיג בשנים האחרונות את שלישיית "Fairgrounds", ששני חבריה האחרים מתחלפים. לאילת הוא יבוא עם הסקסופוניסט המעולה מיגל זנון והפסנתרן קווין הייז.

שלישיית אלברט בגר – סוף סוף, הופעה של אלברט בגר בפסטיבל הג'ז באילת! שנים רבות אנחנו מחכים לשיבוץ המוצדק הזה, ויהיה מעניין לראות איך הקהל של הפסטיבל, שמורגל בג'ז מלודי וקליט, יקבל את הנגינה ההרפתקנית של הסקסופוניסט הנהדר ושל שני שותפיו, המתופף יואב זוהר והקונטרבסיסט אסף חכימי.

"Tatran" – זאת לא שלישיית ג'ז לפי הספר. הגיטריסט דקל תמוז, הבסיסט אופיר בנימינוב והמתופף דן מאיו מנגנים מוסיקה אינסטרומנטלית מורכבת ומהירה, שאבות המזון שלה הם ג'ז, מטאל ופרנק זאפה. הקהל הצעיר של פסטיבלי האינדי אוהב אותם. אין סיבה שקהל הג'ז לא יתלהב באותה מידה.

לצד תשע השלישיות יופיעו בפסטיבל עוד שבעה הרכבים. הנה שניים מומלצים:

חמישיית אל פוסטר – מסוג ההופעות שהסיכוי להתאכזב בהן נמוך מאוד עד לא קיים. פוסטר, שהיה המתופף הקבוע של מיילס דייוויס במשך יותר מעשר שנים, הוא אחד מסולטני הסווינג הבולטים של העשורים האחרונים, והוא יבוא לאילת עם תשלובת הנשפנים הנפלאה של החצוצרן ואלאס רוני והסקסופוניסט אריק אלכסנדר.

שישיית תמי שפר – בשעה שאסתר רדא הנהדרת תייצג בפסטיבל את הפופ מבוסס הגרוב, הזמרת תמי שפר תייצג את שירת הג'ז. שפר, שפועלת בשנים האחרונות בניו יורק, עושה שימוש נרחב ויצירתי בשירת הברות (Scat) ומשלבת אותה עם השפעות של מוסיקה ישראלית. היא תופיע בפסטיבל עם חמישיית נגנים ממיטב התוצרת של הג'ז הישראלי הצעיר.

תגובות