מוזיקאים: ניר ברקת הפריע להופעה כדי לנאום

רע מוכיח ומוסיקאים נוספים שהשתתפו בקונצרט בכיכר ספרא טוענים כי התנהלותו של ראש עיריית ירושלים גרמה להם לחוש מושפלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מוזיקאים שהשתתפו ביום רביעי שעבר בקונצרט "אהבת עולמים" בכיכר ספרא בירושלים, בביצועם של תזמורת ירושלים החדשה, הפייטן חיים לוק, ברי סחרוף ורע מוכיח, טוענים שראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, עלה לבמה באמצע הקונצרט, קטע את המהלך התקין של ההופעה ונשא נאום. לדברי המוזיקאים, הם חשו מושפלים מהמעשה.

"זה היה בקטע שבו לא ניגנתי ועמדתי לצד הבמה", סיפר רע מוכיח. "פתאום, כששיר אחד הסתיים והשיר בא עמד להתחיל, ראיתי את ראש העיר טס אל הבמה כרוח סערה. זה היה מעליב, משפיל. זה קילקל את מצב הרוח של המוזיקאים למשך שאר ההופעה. תחשוב שהפילהרמונית מנגנת מוצרט בהיכל התרבות, וראש עיריית תל אביב עולה באמצע, בין הפרק הראשון לשני, ואומר 'תראו איזו עיר יפה עשיתי לכם’".

ברי סחרוף בהופעה בתל אביבצילום: דודו בכר

לדברי מוזיקאי אחר שהשתתף בהופעה, הנגנים ידעו שראש העירייה יעלה לשאת נאום, אבל נאמר להם שזה יקרה כמקובל לפני ההופעה. "לפני שהקונצרט התחיל אמרו לנו שהוא מתעכב, אז חשבנו שהוא יעלה אחרי הקונצרט, או במקרה הגרוע ביותר בהפסקה שלפני ההדרן", אומר המוזיקאי. "אבל הוא עלה באמצע ההופעה, ועוד בפרק השיא של הקונצרט, נעמד בין הרב לוק לבין ברי סחרוף ונשא את הנאום שלו.

"כולנו היינו בשוק מזה", ממשיך המוזיקאי. "כולנו התגייסנו לפרויקט הזה והסכמנו לקבל תמורה כספית קטנה מהמקובל מפני שזה היה כל כך חשוב לנו. לדעתי ראש העיר התחרט על העניין כי הוא נשאר עד סוף ההופעה. הוא יכול היה לעזוב אחרי הנאום שלו", מוסיף המוזיקאי. לדבריו, נראה היה כי רוב הקהל לא שם לב לקטיעת הקונצרט. "לא היו קריאות בוז מהקהל", הוא אומר.

מעיריית ירושלים נמסר: "ראש העיר הוזמן לכבד את האירוע בנוכחותו ולברך את הקהל, והתקבל באהדה רבה. מועד עלייתו לבמה נקבע על ידי הגורמים המקצועיים. הוא הגיע בזמן שהתבקש, לא שינה ולא ביקש להזיז שום דבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ