אהוד בנאי ביטל את הופעתו בפני מתנחלים בסוסיא

הזמר הודיע כי סיכם עם ראש מועצת הר חברון על ביטול ההופעה "כדי להרגיע את הרוחות". עם זאת, בנאי הדגיש כי הוא "לא מחרים הופעות מעבר לקו הירוק"

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

הזמר אהוד בנאי הודיע הערב (שני) כי ביטל את הופעתו בפני מתנחלים בסוסיא הקדומה, זאת לאור הסערה שפרצה בעקבות פרסום דבר ההופעה בעיתון "הארץ" אמש. בנאי שוחח הערב עם צביקי בר חי, ראש מועצת הר חברון. ממשרדו של בנאי נמסר כי בר חי הדגיש בפני בנאי כי "ההתיישבות ביהודה ושומרון מגלה מעורבות פעילה בכל תחומי החיים במדינה, ופותחת שעריה בפני כל חלקי החברה הישראלית. דווקא משום כך מצאנו את עצמנו נפגעים מהמצב אליו הגיעו הדברים".

ברוח חגי תשרי סוכם במשותף כי כדי להרגיע את הרוחות תבוטל ההופעה של בנאי בסוסיא.

אהוד בנאי בהופעהצילום: מוטי מילרוד

מטעמו של בנאי נמסר עוד כי "הוא אמר לא פעם שהוא לא מחרים הופעות מעבר לקו הירוק, למרות המחלוקת שלו עם אנשי ההתנחלויות. במקום חרם ונידוי הוא מחפש דיאלוג דווקא במקום בו אין הסכמה וכך ימשיך לעשות".

מארגון רבנים למען זכויות אדם נמסר: "כאדם הקרוב ליהדות ההומניסטית כמונו, אנו שמחים כי אהוד בנאי לא יופיע באתר הארכיאולוגי סוסיא, שכולו איפה ואיפה, אתר שלא מותיר כניסת פלסטינים לתחומו למרות היותו גן לאומי. אנו בעד דיאלוג עם מתנחלים, אבל המקום הזה, במיוחד, התהווה על בסיס גירוש פלסטינים כדי להקים פארק ארכיאולוגי,שעד היום מגורשיו נרדפים, ואף לא יכולים להכנס לאתר הציבורי שבעבר שימש להם בית. אנו יודעים שלאדם מוסרי כמו בנאי, היה קשה להכריע ושמחים שמצפונו גבר על הקולות האחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ