כשמוריסי נזכר בליאור אשכנזי באוטוביוגרפיה שלו

אשכנזי זכה לאזכור מחמיא במיוחד בביוגרפיה הטרייה והמדוברת של הזמר הבריטי, שכתב עליו כי "בעומדי לידו מאחורי הבמה, קשה לי לזהור, כיוון שיש אנשים שקשה להשתוות אליהם מהבחינה הזו, וליאור הוא כזה"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

השחקן ליאור אשכנזי הופתע לגלות לפני כמה ימים שזכה לאזכור מחמיא במיוחד באוטוביוגרפיה הטרייה והמדוברת של המוסיקאי הבריטי מוריסי. "השחקן ליאור אשכנזי הגיע מישראל כדי לצפות בהופעה", כותב מוריסי בעמוד 432 באוטוביוגרפיה, בהתייחס להופעה שלו בהייד פארק ב–2008. "בעומדי לידו מאחורי הבמה, קשה לי לזהור, כיוון שיש אנשים שקשה להשתוות אליהם מהבחינה הזו, וליאור הוא כזה".

"לא ידעתי על האזכור הזה עד שמישהו באינסטגרם הפנה את תשומת לבי לכך לפני כמה ימים", אומר אשכנזי. "מכיוון שאני עוד לא רכשתי את הספר, מיד התקשרתי לגל אוחובסקי כדי שיבדוק אם לאזכור הזה יש המשך כלשהו בהמשך האוטוביוגרפיה. כמובן שמאוד התרגשתי, כי בכל זאת זה לא סתם זמר, אלא מישהו שהיה אושייה בחיי, שכולנו גדלנו עליו. פתאום לגלות שמוריסי הגדול החוויר בגללי - זו היתה הפתעה נעימה".

לדברי אשכנזי, הפעם הראשונה שבה נודע לו כי מוריסי מודע לקיומו, היתה אחרי הופעה של סולן הסמיתס לשעבר באיסטנבול ב–2006 או 2007. קבוצה של צופים מישראל הניפה במהלכה דגל ישראל, ובעקבות זאת פנה אליהם מוריסי מעל לבמה וקרא בשמו של השחקן הישראלי. "ואז הוא גם כתב איפשהו שיש שחקן ישראלי אחד שהוא מאוד אוהב, שהופיע בסרטים 'חתונה מאוחרת' ו'ללכת על המים' וחלק לי שבחים", נזכר אשכנזי.

ב–2008, כשנודע שמוריסי עומד להגיע להופעה בישראל, סירב הזמר הבריטי להעניק ראיונות במסגרת יחסי הציבור להופעה. הסירוב שלו היה גורף למעט יוצא דופן אחד: הוא אמר כי יסכים להיפגש לפני כן לשיחה עם אשכנזי. וכך, מגובה בגל אוחובסקי שהתלווה אליו, יצא אשכנזי ללונדון כדי לראיין את הזמר ל"ידיעות אחרונות".

"לפני ההופעה בהייד פארק נפגשנו אתו בסוויטה במלון, וניהלנו אתו שיחה של כשעה, שלמען האמת היתה מעט מביכה", מספר אשכנזי. "כל אחד מאתנו ניסה לגשש איזו מוסיקה השני אוהב, ואני לא ממש ידעתי מה לומר, דיברתי שטויות, עד שגל לקח את העניינים לידיים". לעומת זאת בערב, לאחר ההופעה, היתה לשניים הזדמנות לבילוי יותר משוחרר.

"זה היה נחמד. עמדנו מאחורי הקלעים, חיכינו לו עד שהתארגן על עצמו ויצא אלינו, ואז היינו שם יחד עם עוד כל מיני זמרים אחרים של שנות ה–80, כמו כריסי היינד, שהשתתפו גם הם בהופעה הזאת. דיברנו, צחקנו, היה כמובן אלכוהול, והיה נורא רוקנרול", צוחק אשכנזי. "בסוף הערב הזה החלפנו שנינו כתובות מייל, והתכתבנו איזו תקופה עד שהוא הגיע להופעה בארץ".

התכנון היה שאשכנזי ייקח את מוריסי לטיול בים המלח ובעין גדי, אבל בסופו של דבר התוכנית הזו התבטלה בגלל לוח הזמנים הצפוף של האורח. במקום זאת, אומר אשכנזי, הם הסתפקו ביציאה למסעדה תל אביבית יחד עם הלהקה שליוותה את מוריסי על הבמה. "ואז, כשהוא חגג יום הולדת 50, הוא הזמין אותי למסיבת יום ההולדת שלו במנצ'סטר, שהיתה בעצם סוף שבוע ארוך עם עוד כל מיני אורחים וזמרים", אומר אשכנזי, אך מסרב לציין אם אכן נענה להצעה. "יש דברים שלא מדברים עליהם", הוא צוחק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ