הורים מוחים על פיטוריו הצפויים של מנהל מרכז המוסיקה ברמת גן

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

הורים לתלמידי "מרכז המוסיקה החדש" ברמת גן פתחו במאבק נגד כוונת העירייה לפטר את הד"ר אלכס וסרמן, מנהל המרכז. לטענתם, וסרמן הוזמן לשימוע מחר, והם חוששים - כפי שכתבו בדף בפייסבוק שפתחו כמחאה - ש"העשייה המוסיקלית, הידע הרב, המקצועיות והיחס האישי שאלכס מעניק לנו ולילדינו ייפסקו עם הפיטורים".

לדברי הורים, הודעת הפיטורים נשלחה לווסרמן על ידי מוקי אברמוביץ, שהתמנה אך לאחרונה ליו"ר החדש של מרכז המוסיקה. אברמוביץ, לשעבר בכיר בחברת הביטוח הראל, היה ראש מטה הבחירות של ראש העיר החדש של רמת גן, ישראל זינגר. כיום הוא מכהן כמשנה לראש העיר ולפני כחודש התמנה גם כיו"ר מרכז המוסיקה.

אלכס וסרמן. ידע רב, מקצועיות ויחס אישיצילום: יוסף מוסטובוי

וסרמן, מוסיקאי מוערך, מלחין ומנצח, מנהל זו השנה החמישית את מרכז המוסיקה ברמת גן ואת הסניף שלו ברמת אפעל. מאז בואו, מספר התלמידים בשני הסניפים כמעט הוכפל וכיום מסתכם ב-500 תלמידים. פרט להרכבים השונים שבהם חברים התלמידים, הוא הקים תזמורת סימפונית.

לדברי אראלה קרסנטי שמילה, ששתי בנותיה לומדות במרכז המוסיקה, "כשנרשמנו למרכז לפני חמש שנים לא היה כלום. עכשיו יש כיתות אמן, הרכבים קאמריים וטריו, תחרויות, מקהלות, ועוד. כואב הלב שכל הדבר הזה יילך לטמיון. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להשאיר את אלכס".

לדברי גורם ממרכז המוסיקה, עילת הפיטורים של וסרמן היא לכאורה דו"ח בדיקה של רשם העמותות מ-2013, שמצא כי פעל בניגוד למטרות העמותה שמנהלת את מרכז המוסיקה. אותו גורם טוען כי וסרמן שימש כמנהל אמנותי בלבד ומי שאמון על הכספים הוא המנהל האדמיניסטרטיבי של העמותה.

וסרמן מסר כי הוא מנוע מלהגיב. תגובת העירייה: "אלכס וסרמן לא פוטר, הוא זומן לשימוע בעקבות דו"ח ביקורת מטעם משרד האוצר, שממצאיו הביאו לזימונו. בשימוע יוכל מר וסרמן להציג את טיעוניו לממצאי הביקורת ובהתאם לכך תתקבל החלטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ