אולפני העוגן נפרצו. בין השאר נגנבו הקלטות מאלבומו הבא של ברי סחרוף

הבעלים, יאיר נסימוב, מעריך את שווי הציוד שנגנב ב-200 אלף שקל

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

אולפני העוגן, שבהם מקליטים כמה מהאמנים הבולטים של הרוק הישראלי, נפרצו בלילה שבין יום שלישי לרביעי, ונגנב מהם ציוד יקר ועליו חומרים מוקלטים, בין השאר הקלטות מאלבומו הבא של ברי סחרוף. לחלק מההקלטות, ובהם ההקלטות של סחרוף, אין גיבוי במקום אחר.

ביום שלישי בחצות הסתיימה העבודה באולפנים וביום רביעי בבוקר, כשהבעלים יאיר נסימוב פתח את המקום, הוא גילה כי האולפן נפרץ ונגנבו ממנו שני המחשבים העיקריים שלו וכן מיקרופונים רבים. נסימוב מעריך את שווי הציוד שנגנב ב-200 אלף שקל. מובן שלחומרים שהיו במחשבים יש ערך שלא ניתן לאמוד בכסף. "בדרך כלל האמנים לוקחים אתם את הגיבויים", אומר נסימוב. "דווקא הפעם לא לקחו. לא חושבים תמיד על התרחיש הכי גרוע".

הקלטות אלבומו הבא של סחרוף היו בתחילתן, אבל לדברי נסימוב כבר הושקעו בהן שעות עבודה רבות. בין החומרים שנגנבו יש גם הקלטות של "תשע נשמות", להקה שמורכבת מפצועי ונכי צה"ל ומופקת על ידי גיל סמטנה. "נגנבו גם חומרים פחות קריטיים שיש להם גיבוי אצל האמנים", אומר נסימוב.

ברי סחרוףצילום: דודו בכר

"אנחנו מוכנים לקנות את כל הציוד בחזרה", מכריז נסימוב. "אני אומר את זה בשיא הרצינות. זה ציוד מקצועי מאוד, ולגנבים יהיה קשה למכור אותו. אם הם ינסו למכור לאולפנים אחרים, בעלי האולפנים יבינו מיד שזה הציוד שנגנב מאתנו. כך שהגנבים יכולים למכור את זה רק במחיר זול מאוד לאנשים אחרים. אנחנו ניתן להם מחיר יותר טוב".

ומה תעשו אם הציוד לא יחזור אליכם?

נסימוב: "כבר התחלנו לעשות, להצטייד מחדש. הביטוח מטפל בזה, אבל אנחנו לא יכולים לחכות לביטוח. אנחנו כבר עסוקים, עם הפנים קדימה. אנחנו לא אנשים אובדניים".

לדברי נסימוב, מוזיקאים אוהבים לעבוד באולפני העוגן גם בגלל התנאים האקוסטיים וגם בגלל הבידוד היחסי של המקום מההמולה של תל אביב. "יש להם שקט לעבוד כאן", הוא אומר. "במקרה הזה הבידוד היה לרעתנו. הגנבים יכלו לעבוד בנחת. אין כאן שום דבר מסביב".

מההפקה של ברי סחרוף העדיפו לא להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ