נשים ונערות יפגינו הערב מול הופעתו של אייל גולן בבית שמש

"אנחנו לא חושבות שצריך לתת במה לאדם כזה", אומרת אחת ממארגנות המחאה. "בעיקר מכספי ציבור וביום העצמאות". לקהל הן מתכוונות לחלק פלאיירים שעליהם כתוב: "אם זו היתה הבת/החברה/האחות שלך, עדיין היית בהופעה?"

צפי סער
צפי סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפי סער
צפי סער

כש יבוא הערב להופיע בבית שמש, יחכו לו שם לא רק מעריצים: קבוצה של כ-20 נשים ונערות מתכוונות להגיע להופעת יום העצמאות שלו בעיר, לבושות כתלמידות בית ספר ועל גופן שלטים: "אני בת 16, אל תגיד שלא ידעת". לקהל הן מתכוונות לחלק פלאיירים שעליהם כתוב: "אם זו היתה הבת/החברה/האחות שלך, עדיין היית בהופעה?".

יעל נודלמן, ממארגנות המחאה, אומרת כי "גם אם אייל גולן לא הורשע בפלילים, מבחינתנו הוא לא חף מפשע מבחינה מוסרית. אנחנו לא חושבות שצריך לתת במה לאדם כזה, בעיקר מכספי ציבור וביום העצמאות".

נודלמן, בת 19 וחצי מחולון, הקימה את דף הנוער של התארגנות "מפסיקות לשתוק" הפועלת נגד הטרדה מינית. לדבריה, היא והמארגנות האחרות מצפות לתמיכה ומצויות בקשר עם בנות ובני נוער מבית שמש. "אנחנו מקוות שתוך כדי המחאה יצטרפו אלינו נשים ואנשים מבית שמש", היא אומרת.

בנוסף לבית שמש צפוי גולן להופיע הערב גם בשדרות. גם שם קוראות פעילות ופעילים לתושבי העיר וסביבתה לבוא להפגין נגד הופעתו. ערים אחרות, בהן חיפה, ביטלו תוכניות להזמין אותו להופיע בערב יום העצמאות.

אייל גולןצילום: אוליבייה פיטוסי

בנובמבר האחרון נעצרו גולן, בן 43, ואביו דני ביטון, בן 62, בחשד שקיימו יחסי מין עם קטינות. לפי ראיות שאספה המשטרה, חבורה של גברים שסבבה את גולן שילמה לנערות בארוחות במסעדות, בבגדים, במימון חופשות ובהבטחות למפגשים עם הזמר. את הטלפון שבו התקשרו לנערות כינו "פות-פון" ואת המכונית שבה נהגו להסיע אותן, לעתים היישר מבית הספר, כינו "פות-מוביל". על פי דיווחים, רוב הנערות שנוצלו היו נערות במצוקה. כעבור שלושה חודשים גנזה המשטרה את התיק נגד גולן בשל מחסור בראיות, לאחר שחלק מהקטינות חזרו בהן מעדויותיהן.

ההחלטה לסגור את התיק עוררה ביקורת מצד ארגוני נשים. מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה בפברואר: "מהפרסומים בתקשורת עלתה תמונה מטרידה של ניצול כוח ומעמד, של אווירת 'הכל מותר' בסביבתו של גולן, אווירה שלא הייתה יכולה להיווצר מעצמה. גם לאחר סגירת התיק, לא ניתן להתעלם מהעובדה שגולן איפשר למעשים הללו, להמשיך להתרחש על ידי מקורביו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ