הביסטי בויז זכו בתביעה נגד חברת משקאות שהשתמשה בשיריהם

הלהקה תקבל פיצוי של 1.7 מיליון דולר מחברת משקאות האנרגיה "Monster" שהשתמשה בשירים שלה באתרה ללא אישור

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

מנצחים את המפלצת: הלהקה תקבל פיצוי של 1.7 מיליון דולר מחברת משקאות האנרגיה "Monster" שהשתמשה בשירים שלה באתרה ללא אישור. על פי סוכנויות הידיעות, ביסטי בויז תבעה את "מונסטר" בגין הפרת זכויות יוצרים ושימוש כוזב בחסות, וביקשה בתחילה סכום של 2.5 מיליון דולר על הנזק הבלתי הפיך שנגרם ללהקה.

קטעים משירי הביסטי בויז בהם השתמשה החברה, "Sabotage," "So What'cha Want," "Make Some Noise" , "Looking Down the Barrel of a Gun"  עלו לאתר של חברת משקאות האנרגיה מתוך תקלוט של DJ Z-TRIP בפסטיבל " Ruckus in the Rockie" שהתקיים בקנדה בשנת 2012, לצד קובץ של מחרוזת באורך 23 דקות  משירי הלהקה להורדה. הפסטיבל התקיים ימים ספורים לאחר מותו של חבר הלהקה אדם יאוך, שהותיר לפני מותו הוראה מפורשת לא להשתמש ביצירה שלו או בתמונה שלו למטרת פרסום.  

בקו ההגנה המרכזי של חברת משקאות האנרגיה נטען שעובד החברה האמין שיש לו רשות להשתמש במוזיקה של הלהקה, כי כשהוא שלח וידאו ערוך מהתקלוט לדי-ג'יי, הלה השיב, "Dope!".

על פי החברה – העובד הבין מכך שיש לו אישור להעלות את המוזיקה לאתר. קו ההגנה של הדי-ג'יי היה שהוא פשוט אהב איך שהוא יצא בוידאו, אז הוא כתב Dope! ולא אישר בכך שום דבר. חלק מעניין במשפט עסק במעמדה החוקי של המילה Dope! בהקשר זה. לבסוף, כשנשאל לגבי הניצחון של הביסטי בויז בתביעה תגובת הדי-ג'יי למגזין Rolling Stone היתה – " Dope!".

על פי סוכנויות הידיעות, ביציאה מבית המשפט אמר חבר הלהקה אדם הורוביץ, "אנחנו מאושרים, ורוצים להודות לחבר המושבעים".

חברת משקאות האנרגיה האשימה את הפרת הזכויות בטעות אנוש של אחד מעובדי החברה שהאמין שיש לה רשות להשתמש במוזיקה של הלהקה. הם עומדים לערער על פסק הדין וטוענים שהסכום המקסימלי שאותו הם חייבים ללהקה על שיריהם הוא 125 אלף דולר.

אדם יאוך (במרכז) וחברי הביסטי בויז אדם הורביץ ומייקל דיאמונד, 2006צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ