יהורם גאון מארח את אסתר עופרים: מה זה המחנק הזה בגרון?

כשיהורם גאון שר את ״מעל פסגת הר הצופים״ הערב בבנייני האומה היה נראה שהגיע לפסגת הערב. אבל אז עלתה לבמה אסתר עופרים

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר זהר
איתמר זהר

בדרך לירושלים היתמרו עננים של עשן. השריפה ביער ליד אבו גוש כבר כובתה, אבל המכוניות נאלצו להזדחל על שובל הפקק. בעיר הבירה עצמה, אחרי ששמש כתומה שקעה, עלה על הבמה בבנייני האומה יליד המקום, יהורם גאון, במופע ״שני אורות בליל״ שבו אירח את אסתר עופרים כחלק מפסטיבל ישראל. שניהם כבר בעשור השמיני לחייהם, אבל המוזיקה עדיין מבעבעת בנשמתם.

הוא פתח בשיר ״תן לי כוח״ מאלבומו האחרון - וחזר מיד לאחור, למסע ספוג זיכרונות ורגשות עם ״יש מקום״ מ״קזבלן״, ״לילה של פריחות״ ועוד. בנוכחות הנמרצת שלו, המזכירה את טום ג׳ונס, הוא המשיך להרטיט לבבות בקהל עם ״כמו חצב״ ו״אל תשטה באהבה״ ו״אשה חופשייה״. כשלצדו להקת ליווי מגוונת ולא ראוותנית, גאון הפגין את כישוריו גם כמספר סיפורים מיומן המקשר כמעט כל שיר לתקופה או למקום שבו הופיע עמו.

אסתר עפרים הערב. אותו קול צלולצילום: אמיל סלמן

הקהל הצטרף כצפוי, ולא רק במחיאות כפיים קצובות, בשירים כמו ״איפה את אהובה״ ו״אולי על שפת הים״. כששר את ״בית אבי״, עטוף בזכר מכתב מאביו שהקריא קודם לכן, היה נדמה כי הוא נוגע בפסגת הערב, אלא שמיד לאחר מכן שר את ״מעל פסגת הר הצופים״, בשילוב בין עברית ללדינו, ולמרות הנימה הפוליטית הבלתי נמנעת שהדגיש במשפט ״אני לא אזוז מפה״, הגיע אל הפסגה האמיתית של הערב. הצמרמורת, הדמעות והמחנק בגרון הופיעו עם עלייתה לבמה של אסתר עופרים. בקול שהצלילות לא נטשה, בהבעה שכל כולה געגועים, היא נראתה ושרה כפרח מוגן את ״לילה לילה״, ״היו לילות״ ו״התרגעות״. זה היה מרגש גם בדואט עם גאון ל״מה אומרות עינייך״.

סימני הדרך של גאון לא נפסקו אחרי שעופרים ירדה מהבמה. בנתיבי ירושלים ובמשעולי הארץ. בהדרן הוא שלח בין השאר אלף נשיקות וחתם מופע ההולם היטב את פסטיבל ישראל: ממלכתי, מכובד, אבל גם טבול בהומור וחום.

״שני אורות בליל״ - יהורם גאון. אורחת: אסתר עופרים. בנייני האומה בירושלים, 17.6

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ