אייל גולן ושרית חדד: הופעת המונים מוצלחת עם תאריך תפוגה קרוב

ההופעה של שרית חדד ואייל גולן לא היתה הופעה של פעם בחיים, כמו השם המופרך שניתן לה. אבל היא עבדה והצליחה להפוך את איצטדיון בלומפילד למרחב של שמחה והנאה

בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו

מבוכה קלה נרשמה בתחילת ההופעה כששרית חדד ואייל גולן שרו את שירו של גולן "היא לקחה את כל החלומות". באמצע השיר גולן וחדד הפסיקו וגולן הפנה את המיקרופון אל קהל האלפים כאומר, "עכשיו תורכם". אבל מה שבקע מהיציעים והדשא היה קול דממה דקה. שתיקה רועמת. גולן התעשת והמשיך לשיר אבל השאלה עלתה: האם כל העסק הזה של הופעה באיצטדיון בלומפילד היה מקח טעות? האם ייתכן שהיעד הבא בשרשרת האבולוציונית של היכל התרבות־קיסריה־נוקיה לא ייכבש?

התשובה ניתנה מהר מאוד, והיא היתה ניצחת למדי. השיר הבא, "מנגנת את חיי", נטש את הטון הטראגי־לייט והחליף אותו בשמחה קצבית סוחפת. הקהל הגיב מיד, ובתוך רגע אלפי אנשים רקדו על הכיסאות. בלומפילד נראה לא בלתי דומה לקיסריה, רק יותר גדול ועם יציעים פחות משופעים. זו לא היתה הופעה של פעם בחיים, כמו השם המופרך שניתן לה, וספק אם מישהו מהאלפים הרבים חשב שהיא תהיה. זאת היתה הופעת המונים מוצלחת עם תאריך תפוגה לא מאוד רחוק. אפשר היה לצמצם את קטעי הקישור הדלים ולהסתפק בערב טוב בלומפיייייייילד. אפשר היה לקצר מאוד את הנאמבר של הזמר היווני ניקוס ורטיס, שהתגלה כזמר בינוני מינוס. אבל למרות הפגמים האלה ההופעה עבדה והצליחה להפוך את האיצטדיון למרחב של שמחה והנאה.

שרית חדד ואייל גולן הערב בבלומפילד. לא ממש שוויוןצילום: עפר וקנין

היא לא היתה שוויונית לגמרי. היא היתה שייכת בראש ובראשונה לגולן. כמי שבא מהצד של הכלה, יכולתי להצטער על כך. אבל זה היה צפוי. גולן הוא לא רק הכוכב הגדול יותר מבין השניים, הוא גם זה שנמצא ברגע דרמטי בקריירה שלו, שבו לפחות על הנייר הוא נמצא בסכנה לאבד משהו מתהילתו. על פי ההופעה זה לא נראה כמו תרחיש סביר. הקהל שר אתו לא רק את להיטי הענק אלא גם את שירי האלבום החדש.

פרשת הקטינות לא הוזכרה כמובן ונרמזה אולי רק כשגולן אמר לקהל "תודה רבה על האמון שאתם נותנים בי (הפסקה דרמטית) ובמוזיקה שלי". אבל לפני ההופעה, בקרבת האיצטדיון ובתוכו, רצו אי אלו בדיחות על הפרשה. נהג המונית בדרך לאיצטדיון אמר חמש פעמים שבלומפילד ממש קרוב למטה של משטרת מחוז תל אביב, וכשחבורת הבחורים שעמדו לידי דיברו על בחורה שאחד מהם הכיר השבוע, הם לא החמיצו את ההזדמנות לומר לו: "אתה זוכר לבקש ממנה תעודת זהות, אה?"

אייל גולן ושרית חדד. איצטדיון בלומפילד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ