דפנה ארד

הלחץ גובר על מפיקי המופע של ניל יאנג ככל שמתקרב מועד הופעתו בישראל, ביום חמישי הבא, 17 ביולי. על רקע "מבצע צוק איתן" וביטולים של מופעים ואירועים מצומצמים יותר במהלך השבוע שעבר, קיומו של האירוע תלוי בהערכות המצב שיקיים פיקוד העורף לקראת המופע, שאמור להתקיים בפארק הירקון בתל-אביב. במשרד הכרטיסים מבקשים "לא להאמין לשמועות" שמתרוצצות ברשתות החברתיות וטוענות לביטול ודאי.

לצד המאבק הווירטואלי בין פעילים פרו־פלסטינים למעריצי ניל יאנג בישראל על גבי דף הפייסבוק הרשמי של יאנג, התקבלה אתמול גם פניה מקולגה. רוג'ר ווטרס, סולן להקת פינק פלויד ופעיל מרכזי בתנועת החרם על ישראל, פנה לניל יאנג במכתב תחת הכותרת "Enough is Enough" ובו ביקש ממנו לא להגיע להופיע בתל אביב כבר בינואר. מכיוון שלא זכה לתגובה, ו"לאור האירועים האחרונים בישראל ובעזה", הוא החליט לפרסמו אמש בעמוד הפייסבוק שלו.

יאנג. אתה אחד מגיבוריי, כותב ווטרסצילום: AP

במכתב, פונה ווטרס ליאנג כאל אחד מגיבוריו, וכותב לו: "שיריך תמיד הפיצו אהבה, הומניות וחמלה לזולת. אני לא מאמין שתפנה את גבך לילידים הפלסטינים. שתתמוך, תעודד, ותיתן לגיטימציה למשטר קולוניאלי של אפרטהייד של מי שהגיעו בעיקר מאירופה ומבקשים לשים מגבלות על הילידים, לשלוח אותם לגלות או לתת להם להישאר כאזרחים סוג ב' בשמורות ובגטאות".

ווטרס מבקש מיאנג לסרב להופיע, כשם שלא הסכים להופיע בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד. הוא מצטט את נלסון מנדלה שאמר, "החופש שלנו אינו מלא בלי החופש של הפלסטינים". כדי לחזק את טענותיו, שלח ווטרס ליאנג ידיעה על הריסת הכפר הבדואי "אל עראקיב" בפעם ה–63.

יאנג עדיין לא השיב למכתב זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ