אדי ודר במכתב: "יש תריסר סכסוכים בעולם וההשלכות שלהם הרסניות"

חמישה ימים אחרי הנאום האנטי־מלחמתי שלו, שרבים פירשו כביקורת על תקיפות ישראל בעזה, פירסם סולן להקת "פרל ג'ם", מכתב ובו הוא מסביר את עמדותיו

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

חמישה ימים אחרי הנאום האנטי־מלחמתי שלו באמצע הופעה, שרבים פירשו כביקורת על תקיפות ישראל בעזה, פירסם אדי ודר, סולן להקת "פרל ג'ם", מכתב באתר הלהקה, שבו הסביר את עמדותיו. המכתב לא מתייחס באופן ספציפי לישראל ולמבצע "צוק איתן", אלא מדבר על "תריסר סכסוכים גלובליים ועל ההשלכות ההרסניות שלהם".

במכתב, שנפתח ומסתיים בציטוטים מתוך "אימג'ן" של ג'ון לנון, כותב ודר: "תקראו לי תמים, אבל אני מעדיף להיות תמים, מלא רגש ותקווה מאשר להיות מיואש ולא להגיד דבר מחשש שיפרשו אותי לא נכון וייצאו נגדי". בהמשך הוא כותב: "אני לא יודע איך ליישב את הקשת השלווה של הדגלים שאני רואה כל יום בהופעות שלנו עם הדיווחים היומיומיים על תריסר סכסוכים גלובליים ועל ההשלכות ההרסניות שלהם. אבל אני יודע שאנחנו לא יכולים להרשות לעצב להיהפך לאדישות".

בנאום הנרגש שוודר נשא באמצע הופעה של "פרל ג'ם" באנגליה בסוף השבוע, הוא הזכיר "מקום לא כל כך רחוק מכאן, שבו אנשים זורקים פצצות אחד על השני. זה מטורף... אני נשבע באלוהים שיש אנשים שרק מחפשים סיבה להרוג. הם מחפשים סיבה לעבור את הגבול, להשתלט על אדמות שלא שייכות להם. הם צריכים לצאת משם לעזאזל. להתעסק בעניינים המזוינים שלהם... תעצרו את המלחמה הארורה עכשיו!"

אדי ודרצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ