התגלו הקלטות ישנות של בוב דילן

כ-150 הקלטות התגלו בניו יורק, בבניין בו החזיק דילן אולפן בין 1969 ל–1972, והן כוללות גירסאות ראשוניות לשירים שהקליט באלבומיו

בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו

כ-150 הקלטות לא ידועות של בוב דילן, שנעשו בסוף שנות השישים ותחילת השבעים, התגלו לאחרונה בשני ארגזים בדירה בניו יורק. לדילן היה אולפן בבניין מ-1969 עד 1972, ונראה שההקלטות שהתגלו – 149 תקליטי אצטט – נשארו במקום בטעות. ככל הידוע, ההקלטות שנמצאו אינן כוללות שירים לא ידועים של דילן, אלא רק גרסאות ראשוניות וחלופיות לשירים שנכללו באלבומים "Nashville Skyline", "Self Portrait" ו"New Morning".

על התגלית דיווח האספן וחוקר המוזיקה ג'ף גולד, שקנה את התקליטים מבעלי הבניין. הבעלים מצאו את שני הארגזים בזמן שרוקנו את הבניין מתכולתו לפני מכירתו. תקליטי אצטט שימשו מוזיקאים ומפיקים כגרסאות דמו, והתקליטים שנמצאו היו שלב בתהליך העבודה על אלבומי האולפן. הם נשלחו לדילן על ידי המפיק שלו, בוב ג'ונסטון, על מנת שיחווה את דעתו עליהם ויציע הצעות לשפרם. לדברי גולד, ההקלטות שנחשפו שופכות אור על תהליך העבודה של דילן בתקופה הזאת. לא ידוע כמה האספן שילם בעבורן. הזכויות על ההקלטות הן של דילן וחברת קולומביה, אבל מכיוון שלאחרונה יצאה מהדורה מחודשת ומלאה של "Self portrait", לא סביר שהן יראו אור בקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ