רונה קינן ביטלה הופעתה הערב בחיפה בעקבות איומים על חייה

בשבועיים האחרונים נפתחו כמה דפי פייסבוק אנונימיים שביקשו להחרים את ההופעה משום שלדבריהם קינן ״עמדה דקת דומייה לכבוד השהידים" באירוע לפני שנתיים

אלי אשכנזי
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי
בן שלו

הזמרת רונה קינן ביטלה את הופעתה שהיתה אמורה להתקיים הערב בעיר התחתית בחיפה בשל חשש לחייה בעקבות איומים שספגה לדבריה. בשבועיים האחרונים נפתחו כמה דפי פייסבוק אנונימיים שביקשו להחרים את ההופעה משום שלדבריהם קינן ״עמדה דקת דומייה לכבוד השהידים״ באירוע שהתקיים לפני כשנתיים אף שהזמרת הכחישה זאת נמרצות כבר אז. במקום קינן יופיע הערב שי גבסו.

מיחסי הציבור של רונה קינן נמסר: "מתוך חשש לשלומה של רונה בחר המשרד שקובע את הופעותיה לבטל את המופע הערב, בשוק הטורקי בחיפה. זאת לאור הודעות הסתה, איומים נגדה והכפשה שנמשכת כבר למעלה משבוע ברשתות החברתיות. בימים האחרונים מתנהל נגד קינן מסע הסתה והשמצה בפייסבוק. מישהו החליט להעלות פרסום שקרי משנת 2012 ולהציגו כאילו הוא מתרחש כרגע. מי שהעלה את הפרסום לא ציין את התאריך ולא טרח לפרסם גם את ההבהרה שניתנה בזמן אמת".

רונה קינןצילום: תומר אפלבאום

קינן עצמה מסרה כי "לצערי מצאתי את עצמי חשופה להתקפות מילוליות קשות ואיומים על חיי בעקבות פרסום שקרי משנת 2012 שפורסם שוב בימים אלה והוצג כאילו התרחש עכשיו, בזמן רגיש זה של מלחמה. הלוואי ויבואו כבר ימים שקטים יותר לכולנו".

ראש העיר חיפה יונה יהב מסר בתגובה: ״ההסתה הפרועה של קיצונים משני הצדדים גבתה מחיר כבד מהדמוקרטיה הישראלית. אמנים מהימין ומהשמאל לא צריכים למצמץ מול שוליים סהרוריים. זו כניעה שאסור להסכים לה, לאיש ועל אחת כמה וכמה לאמן, אסור להיכנע לטוקבקים אלימים בדפי פייסבוק שמסכנים את הדמוקרטיה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ