הקלטה נדירה של ניק דרייק לא תעמוד למכירה פומבית כמתוכנן בשל מחלוקת

המחלוקת היא בין הזמרת בברלי מרטין, שברשותה נמצאת ההקלטה, לבין נציגי העיזבון של דרייק וחברת התקליטים "איילנד" שבה הוציא את אלבומיו

בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו

הקלטה נדירה של ניק דרייק, שהיתה אמורה להימכר השבוע במכירה פומבית, לא תוצע למכירה, וזאת בשל סכסוך בין הזמרת בברלי מרטין, שברשותה נמצאת ההקלטה, לבין נציגי העיזבון של דרייק וחברת התקליטים "איילנד" שבה הוציא את אלבומיו. דרייק, שמת ב-1974 בגיל 26, לא זכה בחייו לחלקיק מההכרה שהגיעה לו. רק שנים רבות אחרי מותו, ממנת יתר של כדורים נוגדי דיכאון, הוא הוכר כאחד הזמרים הבריטים הגדולים של תקופתו. כיום יש התעניינות גדולה במורשת של דרייק, ומומחים צפו שההקלטה הנדירה מ-1967, ובה שישה שירים שחלקם נכללו שנתיים לאחר מכן באלבום הבכורה של דרייק, תימכר ב-300 אלף ליש"ט.

בברלי מרטין, שמחזיקה בהקלטה, היא אשתו לשעבר של זמר הפולק המנוח ג'ון מרטין. בני הזוג מרטין היו חבריו של דרייק, שאף שימש בייביסיטר של ילדם. ההקלטה נמסרה למרטין על ידי חברת התקליטים "איילנד" שנים אחדות לאחר מותו של דרייק, והיא מבקשת למכור אותה כעת, בין השאר על מנת לממן טיפולים רפואיים. אבל עורכי הדין שמייצגים את העיזבון של דרייק טענו כי מרטין איננה הבעלים החוקיים של ההקלטה, ולפיכך המכירה הפומבית שתוכננה ליום חמישי הזה בוטלה וספק אם ההקלטה רבת הערך תראה אור בעתיד הקרוב.

ניק דרייק. אחד הזמרים הבריטים הגדולים של תקופתוצילום: Bloomberg

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ