הפסטיבל למוזיקה מקודשת בירושלים יתקיים כמתוכנן

הפסטיבל ייפתח בבירה ב-9 בספטמבר ויימשך ארבעה ימים. האירועים יתרחשו ברובם בפינות שונות של מגדל דוד ובמרכז למוזיקה משכנות שאננים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

עשרות נגנים וזמרים, לרבות אורחים מחו"ל, ישתתפו בפסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת שייפתח בבירה ב-9 בספטמבר ויימשך ארבעה ימים ולילות. האירועים יתרחשו ברובם בפינות שונות של מגדל דוד ובמרכז למוזיקה משכנות שאננים. לצד המופעים – שברובם תישמע מוזיקה אתנית ומוזיקה דתית עממית, קצתה בעיבודים חדשניים, לרבות מופעים בשעות הקטנות ועם הנץ החמה – יוצעו למעוניינים סיורים מודרכים באתרי תפילה של עדות בירושלים. מדובר בעדות יהודיות ולא־יהודיות - בין השאר מפגש עם עדת קתולים דוברי עברית, היהודים המשיחיים, הפרבוסלבים בעין כרם ועוד. תהיה גם האזנה עם הסברים לזמרת מואזין, עם שחר.

עם האמנים שיופיעו נמנים מוזיקאים מאפריקה (בורקינה פאסו, מאלי, זימבבואה), להקת כליזמר מארצות הברית שמחברת מסורת יהודית מזרח־אירופית עם גוספל, ואמנים ישראלים ובהם שלמה בר, אהוד בנאי, אתי אנקרי ופרץ אליהו. במקצת המופעים ניכר ניסיון ליצור אווירה מיוחדת, באחד מהם יוצע לנוכחים להאזין לקערות טיבטיות ולגונגים בעודם שוכבים על מזרנים.

את הפסטיבל מארגנת עמותת "עונת התרבות בירושלים" שהמממנת העיקרית שלה היא קרן שוסטרמן. עיריית ירושלים מוגדרת בהקשר זה "שותפה אסטרטגית" של העמותה, שגם תומכת באחדים מהפרויקטים, לרבות פסטיבל זה. מנכ"לית עמותת "עונת התרבות" היא נעמי פורטיס, המנהל האמנותי של הפסטיבל למוזיקה מקודשת הוא איתי מאוטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ