ניר גורלי

חוה אלברשטיין מוציאה לראשונה די-וי-די של שירי ילדים ביקרא "עץ הכוכבים". הדי-וי-די, בהפקת אנ-אמ-סי, יכלול 14 שירים ו-6 קטעי קריאה, כולם מונפשים, כל אחד בסגנון וטכניקה שונה. בין השירים שבדי-וי-די: "עץ החיים, "מקהלה עליזה", "אשה באבטיח" ועוד. "להקליט שירים מתוך כוונה שילדים יאזינו להם, זו בשבילי חוויה מיוחדת במינה, מין שליחות", סיפרה אלברשטיין. "לקרב את הילד ליופי שבמוזיקה ובשירה. להציג בפניו מגוון של סגנונות מוזיקליים וטקסטים קסומים המעשירים את עולמו ביופי. כן, יופי זאת המילה שתמיד חוזרת אליי כשאני חושבת על העבודות שלי לילדים. אני מציעה לילד מעין מקלט מהיום יום, מהצפוי ומהלא נודע. המוזיקה והשירה יש בהן לחזק ולנחם. דרך אוזניו של הילד אולי גם ההורים יוכלו להתרחק לזמן מה משגרת החיים ולספוג את היופי הזה".  

אל אלברשטיין ואנ-אם-סי הצטרפו הבמאי והתסריטאי יובל גדרון והאנימטורית רעות אברני. "זה היה החלום של חוה", מספרת אברני. "כשנפגשנו אתה על הפרויקט היא אמרה שכבר שנים היא רצתה לעשות את זה. זה היה כבוד ענק עבורנו ואמרנו שנעשה משהו מיוחד. המטרה שלנו היא גם לכבד את חוה וגם את הילדים".

השיר "את כל פלאי הקיץ" (מלים: לאה נאור, לחן: מל קלר) הוא השיר השני בדי-וי-די והוא נכלל במקור באלבום "מות הפרפר" מ-1968. בוידיאו החדש מלווה אותו כוכב מצויר. "כשראינו את רשימת השירים ראינו שכל שיר מאלבום ותקופה אחרת אז אמרנו שניצור עולם אחר בכל אחד מהשירים", מספרת אברני. "בין העולמות עבר קו מנחה והכוכב הוא אחד הגיבורים של האלבום שחוזר לכל אורכו. בפלאי קיץ אנחנו רואים את הכוכב שקופץ מעץ הכוכבים, השיר הראשון בדי-וי-די ומתחבר לנושא של פלאי הקיץ. זה היה השיר הראשון שעבדתי עליו". הדי-וי-די ימכר ברשתות הספרים ובחנויות נבחרות במחיר של 79.90.

חוה אלברשטיין - "את כל פלאי הקיץ" 

עטיפת "עץ הכוכבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ