פוטרו מנהל תחנת הרדיו האלטרנטיבית קול הקמפוס והעורכת הראשית שלה

לשניים, ליאור רחמני ועדי מור, ולמפיק הראשי גיל רוביו, שעזב עוד קודם לכן, לא מונו מחליפים. הדבר עורר את החשש שהמכללה למינהל, שבמסגרתה פעלה התחנה, מתכננת לסגור אותה. תגובת המכללה: "הפיטורים הם חלק מתהליך התייעלות. התחנה ממשיכה לפעול כרגיל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המכללה למינהל פיטרה אתמול את מנהל תחנת הרדיו קול הקמפוס, ליאור רחמני, ואת העורכת הראשית של התחנה, עדי מור. ככל הידוע, המכללה אינה מתכוונת למנות אנשים אחרים לתפקידים אלה. קול הקמפוס, שבמשך יותר מעשור וחצי משמשת אחת הבמות המרכזיות של המוזיקה העצמאית והאלטרנטיבית בישראל, תישאר לפיכך ללא צוות ניהול, ויש אף חשש כי לא תמשיך להתקיים בעתיד.

תחנת קול הקמפוס הוקמה בסוף שנות התשעים כרדיו סטודנטים בשיתוף פעולה של בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל והרדיו החינוכי של קול ישראל. מאז ראשית העשור הקודם היא היתה לאחד מאפיקי הביטוי החשובים של המוזיקה העצמאית בארץ והרבתה להשמיע להקות ומוזיקאים שלא זכו להשמעות בתחנות הרדיו הממוסדות. בשנים האחרונות, ביוזמתו של רחמני, שניהל את התחנה מ-2005, היא יזמה הוצאת אלבומים של מוזיקאי אינדי בולטים, ובין השאר הפיקה את אלבומי האוסף "מסע אספלט" (ביצועים לשירי סשה ארגוב) ו"פרויקט הלביא" (מחווה לאריק לביא). בשנתיים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה בין התחנה לאתר "הארץ" במסגרתו התפרסמו באתר תכנים שונים של התחנה בהם "פסקול השבת", תוכניות רדיו מגוונות, כתבות מוזיקה ועוד.

ליאור רחמני באולפן קול הקמפוסצילום: דודו בכר

פיטוריהם של רחמני ומור, שקדמה להם עזיבתו של המפיק הראשי גיל רוביו - גם תפקידו לא אויש - נעשו בזמן שבו חלה ירידה תלולה במספר הסטודנטים הנרשמים לבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל, ונראה כי הסיבה לפיטורים ולכך שהתפקידים לא יאוישו היא הרצון של המכללה לחסוך בהוצאות.

בד בבד עם הפיטורים פורסם כי הד"ר יובל דרור, כתב, עורך, פרשן ובעל טורים בעיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות" וכן בערוץ 2, מונה לדיקאן בית הספר לתקשורת של המכללה ויחליף בתפקיד זה את פרופ' הלל נוסק, אשר שימש בתפקיד בית הספר בשנתיים האחרונות.

תגובת המכללה למינהל: "המסלול האקדמי המכללה למינהל נמצא בתהליך התייעלות, כמו גופים רבים במשק. עם זאת, תחנת הרדיו של בית הספר לתקשורת, קול הקמפוס, ממשיכה לפעול כרגיל ולשדר בתדר 106 FM וכן בהוט, ביס ובאתר האינטרנט שלה. תחנת הרדיו חשובה לנו ולסטודנטים שלנו, והם ימשיכו לשדר בה תוכניות כרגיל. בוגרי בית הספר לתקשורת ממשיכים אף הם לשדר בתחנה, וזאת מאהבת הרדיו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ