ארגונים פרו־פלשתיניים נגד הופעתו של אסף אבידן בצרפת

שני ארגונים הפעילים בעיר רובה בצרפת יוצאים נגד הופעותיהם של אבידן הערב, ובהמשך גם נגד יעל נעים ו"מיומנה" שאמורות להופיע בעיר

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
בן שלו
בן שלו

שני ארגונים פרו־פלשתיניים קוראים למנוע את הופעותיהם של אסף אבידן, יעל נעים ומיומנה בעיר רובה בצפון צרפת. הארגונים, "קולקטיב תושבי רובה" ו"הקולקטיב למען הצדק בפלשתין", החתימו כ-2,000 איש על הקריאה למנוע את ההופעות, והם מתכוונים להפגין הערב מול הופעתו של אבידן. נעים אמורה להופיע ברובה ב-10 באוקטובר ומיומנה אמורה להופיע בתחילת 2015.

דובר מטעם הארגונים אמר לעיתון "Nord Eclair": "אם הרבה אמנים ישראלים יוחרמו, אולי ממשלת ישראל תיאלץ להגיב. אנחנו מגיבים באמצעים הדלים העומדים לרשותנו". הדובר אמר כי עמדותיהם הפוליטיות של האמנים אינן מעניינות את הארגונים. "הבעיה היא האזרחות שלהם", אמר. "להסכים לקיום ההופעות שלהם זה כמו לקבל את התוקפנות של ישראל ולעודד אותה". סגן ראש העיר של רובה אמר כי ביטול ההופעות "אינו מתקבל על הדעת".

יעל נעים אמרה ל"נור אקלר" כי היא קוראת לדיאלוג בין ישראלים לפלשתינאים. "אני מאמינה שזאת הדרך לפתרון", אמרה הזמרת, שזוכה להצלחה רבה בצרפת. ארז בק, מנכ"ל מיומנה, אמר כי הלהקה מתכוונת לקיים את שש ההופעות המתוכננות שלה ברובה. לדברי בק, מיומנה נתקלה לא פעם בהפגנות מחוץ לאולמות שבהם הופיעה, אבל הן מעולם לא גרמו לה לבטל הופעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ