עמיר בניון מתאר בשיר חדש סטודנט ערבי כ"חלאה כפוית טובה" שיתקוף יהודים

בשיר שפירסם הזמר בעמוד הפייסבוק שלו הוא תיאר סטודנט ערבי בירושלים כ"חלאה כפויית טובה" שתתקוף את היהודים. בניון אמר כי קיבל השראה ממקרי הרצח האחרונים. בעקבות התגובות הוא הבהיר כי הוא מתנגד לאלימות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הזמר עמיר בניון פירסם אמש (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו שיר חדש בשם "אחמד אוהב ישראל", שעורר סערה ומחאה ציבורית בשל מילותיו החריפות, המתארות סטודנט ערבי בירושלים וכולל ביטויים כמו "אני סתם חלאה כפויית טובה", "יבוא הרגע שאתה תפנה לי את הגב ואני אתקע לך סכין מושחז, אני אירה בך בגב". עד יום שני בצהריים השיר זכה לכ–33,930 צפיות בעמוד הפייסבוק הרשמי של בניון, שאחריו עוקבים יותר מ–100 אלף גולשים. השיר, שעורר דיון ארוך ומפותל בעמוד, שותף והופץ על ידי גולשים כמה מאות פעמים. רבים מהמגיבים האשימו את בניון בהסתה לגזענות לכאורה ואיימו בהגשת תלונות למשטרה.

בראיון ליעל דן בגלי צה"ל התפרץ בניון עליה ועל פרופ' מרדכי קרמניצר, שאמר כי השיר עשוי להוביל להאשמת בניון בהסתה לגזענות לכאורה. בטרם ניתק את שיחת הטלפון עמו, סירב בניון להתנצל על המלים והטיח בפרופ' קרמניצר: "לפי שיטתך, אתה רוצח בעצמך כי מה שאמרת עכשיו זה שהסתת נגדי. שתדע שלפה שלך יש תוצאות ואת הלוקשים שלך אני לא אוכל". כשניסתה דן, מגישת המשדר, לרסן את דבריו של בניון, שאל הזמר: "אם מחר מישהו קרוב למקום מגורי ירצח בני אדם את לוקחת אחריות על הדם? מספיק עם הצביעות, יש לי השראה על ידי מקרי הרצח האחרונים. אתם רוצחים לא פחות קטנים בעצמכם ובגלל הפיות שלכם אנשים רוצחים — תתביישו לכם!"

מנהלי העמוד של בניון העלו הבהרה: "מסר מעמיר: למען הסר כל ספק, השיר מאתמול, 'אחמד אוהב ישראל', נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב. לכל המזדעזעים — אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו לא".

זו אינה הפעם הראשונה שבניון עוסק בשיריו בנושאים פוליטיים. במקביל לקריירה "הרשמית" שלו פונה בניון כבר כמה שנים ישירות למעריציו בעמוד הפייסבוק שלו ומפרסם שם שירים, שלא מוצאים את דרכם לאלבומיו ואפילו לא לעמוד היוטיוב הרשמי של הלייבל שלו, "נבל העשור" (שם נשמרת הארשת המכובדת).

בשבוע שעבר הוציא את השיר "דם יהודי" על הטבח בבית הכנסת בירושלים, שבו נרצחו ארבעה מתפללים ושוטר ונפצעו נוספים. בשיר שואל בניון: "עד מתי... עוד יתומים מוכים, עוד אלמנות בוכות, עוד ילדים רכים שנגדעו להם החלומות, עוד יתומות מסכנות שמחכות, שוב השטן פוצח במחולות, האם להיות יהודי זה למות כל יום מחדש?" את השיר "היום שאחרי" פירסם לאחר מציאת גופותיהם של שלושת הנערים החטופים. ואת השיר "בדרך לשם" הקדיש לחיילי צה"ל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ