הראפרית אזליה בנקס דורשת: פיצויים לצאצאי העבדים

בנקס הציעה שהכספים יופקדו בקרן מוסכמת שתנוהל על ידי אפרו-אמריקאים. "המהפכה התעשייתית נבנתה על סחר בעבדים", אמרה, "וחברות בנקאות אמריקאיות בנו עצמן בזכות ההון הזה"

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

הראפרית אזליה בנקס דורשת פיצויים לצאצאי העבדים. לטענתה, "אמריקה חייבת לשחורים מעל ל-100 טריליון דולר". בנקס, מוזיקאית ילידת הארלם בת 23, שאלבומה המלא הראשון "Broke with Expensive Taste" יצא בחודש נובמבר, מנהלת קמפיין באמצעות הרשתות החברתיות להעלאת המודעות לעוולות ההיסטוריות בתקופת העבדות בקרב צאצאי העבדים האפרו־אמריקאים, זאת במטרה שהדור שלה יעשה מאמץ משותף לאתר את צאצאי משפחות סוחרי העבדים המרכזיות. "הם חייבים לנו כסף".

בנקס השוותה בין הפיצויים שמגיעים לצאצאי העבדים לבין הפיצויים שקיבלו ניצולי שואה ואינדיאנים: "הם הצליחו להשיג שילומים כי הם היו מאורגנים ומאוחדים. חייבים לנו המון כסף. המהפכה התעשייתית נבנתה על סחר בעבדים וחברות בנקאות אמריקאיות בנו עצמן בזכות ההון הזה, שנצבר על חשבון בשרנו והדם שלנו. אני מבקשת שתוכניות ריאליטי, מוזיקת ראפ, אופנה וכל הטמטום הזה לא יסיחו את דעתכם. כולנו ילדים של מי שנספו בשם הקפיטליזם המודרני, ומגיעה לנו פרוסה מהעוגה המזורגגת הזו. הייתי מוכנה לוותר על כל הקריירה המוזיקלית שלי כדי להילחם עבור פיצויים. כדי לאזן את המשוואה אחת ולתמיד. משמעותו של הסכם שילומים הוא גישה ללימודים גבוהים לכל השחורים במדינה. אנחנו יכולים לשכתב את התסריט הזה".

היא הציעה שכספי השילומים שמגיעים לשחורים, יופקדו בקרן מוסכמת שתנהל את הממון, במסגרת פלוטוקרטיה אוטונומית אפרו־אמריקאית, והתבדחה לגבי הקמת לוקסמבורג לשחורים בלבד בשטח של קוויבק בקנדה.

בהמשך פנתה למגיביה, "אני לא מבינה למה כל הלבנים בטוויטר שלי טוענים שאני מתקרבנת. אני לא, אני רק רוצה את הכסף שמגיע לי. הדור החדש של צאצאי העבדים יורש רק את החוב של אבותיהם, ונאלץ לשלם במקום שישלמו לו. אני לא מפנה אצבע מאשימה לכל הלבנים. האצבע שלי מופנית לאמריקה, ולחברות האמריקאיות שהשתמשו ברווחי העבדות כדי להקים את הכלכלה המשגשגת הזאת".

עוד לפני כן יצאה בסדרה של ציוצים וראיונות נגד אמני היפ הופ לבנים, כמו איגי אזליה האוסטרלית, ומאקלמור האמריקאי, בטענה שהם חקיינים בעלי פריבילגיות שמנכסים לעצמם את התרבות השחורה, אך נמנעים מלהביע עמדה לגבי נושאים מהותיים במאבק לזכויות שחורים בארצות הברית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ