שיר לא מוכר של אריק איינשטיין יצא לרדיו

השיר, "מה פה הולך", הוקלט בינואר 1971, עם סיום הקלטת "בדשא אצל אביגדור"

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

שיר לא מוכר של אריק איינשטיין מתחילת שנות ה–70 יצא היום (ראשון) לרדיו. השיר, ששמו "מה פה הולך", הוקלט בינואר 1971, עם סיום הקלטת "בדשא אצל אביגדור". חברת פונוקול תוציא בקרוב מהדורה מחודשת של "בדשא אצל אביגדור", ו"מה פה הולך" ייכלל בה.

לדברי יואב קוטנר, שגילה את "מה פה הולך" כשעבד על סדרת תוכניות על הרוק הישראלי ששודרה בגלי צה"ל בשנות ה–90, מציאת השיר הפתיעה אותו: "חשבנו לתומנו שאנחנו כבר מכירים את יצירתו של איינשטיין לפרטי פרטים ושאין שיר שלו שחמק מאוזנינו, בעיקר כשמדובר בשנות ה–70 המוקדמות". קוטנר שאל את איינשטיין על "מה פה הולך", ובתחילה הזמר לא זכר את השיר, אבל כששמע אותו אמר לקוטנר שהוא הוקלט בסוף העבודה על "בדשא אצל אביגדור".

אריק איינשטייןצילום: מנחם סקס

איינשטיין כתב את מלות השיר, מיקי גבריאלוב חיבר את הלחן, והנגנים היו חיים רומנו ורוב הקסלי בגיטרות, דוד קריבושה בפסנתר, עמי טרייביטש ואהרל'ה קמינסקי בתופים וכלי הקשה וגבריאלוב בבס. אי אפשר לטעות בצליל האופייני לתקופת "בדשא אצל אביגדור", ומעניין לשים לב שתפקיד הגיטרה החשמלית ב"מה פה הולך" דומה מאוד לתפקיד הגיטרה ב"אני ואתה" ובנקודות מסוימות ממש זהה לו. הדמיון הזה משקף את העובדה ש"מה פה הולך" הוא שיר קטן וצדדי, אבל מיותר לציין שגם שירים פחות טובים מתקופת "בדשא אצל אביגדור" הם עדיין שירים טובים, ושההאזנה ל"מה פה הולך" היא תענוג גדול.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ