להקת "סייקיק טי־וי" תופיע בישראל

הלהקה, שהמוזיקה שלה נעה מתעשייתית מופשטת וקשה ועד לקטעי רייב ואסיד, תבוא לארץ ב-24 במארס

אבי פיטשון
אבי פיטשון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי פיטשון
אבי פיטשון

להקת "סייקיק טי־וי" תבוא להופעה חד פעמית בישראל. היא תופיע ב-24 במארס בבארבי תל אביב.

להקת "סייקיק טי-וי"צילום: Jorge Pereira

הלהקה קמה על חורבות הרכב הפולחן "ט'רובינג גריסל" שפעל מאמצע שנות ה-70, המציא את המוזיקה התעשייתית וטבע את המושג. הוא פעל במקביל לפאנק בלונדון של התקופה, כשיש שיאמרו שהיה רדיקלי יותר ומקדים את זמנו יותר ממה שעשו הסקס פיסטולס והקלאש.

המנהיגה של שני ההרכבים היא ג'נסיס פי אורידג', שהיתה גבר עד שנהפכה בתהליך ממושך לאשה, או ליתר דיוק ל"ישות פאנדרוגינית", כחלק מפרויקט אמנותי־פילוסופי שמטרתו היתה הפיכה של אורידג' ובת זוגו ליידי ג'יי זה לזו, וזו לזה. לאורידג' היסטוריה ארוכה של עיסוק ברעיונות פרינג' פוליטיים, פילוסופיים ומיסטיים. הוא מחלוצי/ות הכנסת הפירסינג לתרבות הפופולרית ובזמנו הסתבך/ה עם השלטונות אחרי ששלח בדואר תמונות של אמנות פירסינג, עזב/ה את בריטניה ועבר/ה לניו יורק.

המוזיקה של "סייקיק טי־וי" מגוונת מאוד. היא נעה ממוזיקה תעשייתית מופשטת וקשה ועד לקטעי רייב ואסיד. אכן, החיבור בין האמונה של אורידג' במה שנהוג לכנות "קאוס מאג'יק", כפי שהופצה על ידי הכאילו־כת שפעלה לצד הלהקה, "טמפל אוב סייקיק יות'", לתרבות הרייב היה טבעי ומתבקש. במשך שנות האלפיים התאחדו גם "ט'רובינג גריסל" וגם גלגול חדש של "סייקיק טי־וי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ